LAIF » NEWS: Studio Eksperymentalne Polskiego Radia inspiracją kolejnego Dialogu M8N

NEWS: Studio Eksperymentalne Polskiego Radia inspiracją kolejnego Dialogu M8N

Czwarty odcinek projektu o dialogu jest oparty o dźwięki stworzone w SEPR (ze słynnej paczki sampli niemieckiej firmy Ableton z której skorzystała masa artystów z całego świata, promując tym samym polskie dziedzictwo muzyki eksperymentalnej).

M8N prowadzi symboliczny dialog z historią muzyki XX wieku związanej ze Studiem. Jest to też forma powrotu do wspomnień z odkrywania tego dziedzictwa w latach nastoletnich. To doświadczenie otworzyło wyobraźnię M8N i zbudowało etos eksperymentalnego podejścia do tworzenia muzyki. Wg artysty jedynego możliwego, dającego opcję pójścia w nieznane.

„Dialogue Reworks Your Mind” to projekt zainicjowany przez Miron Grzegorkiewicza w celu przeprowadzania dialgów z istniejącą już muzyką i miksowaniem jej z własnym językiem muzycznym. Kultura remiksu istnieje prawdopodobnie od początków ludzkości, używano tylko innych słów do jej opisywania. Ten projekt jest hołdem dla twórczego recyclingu. Do tej pory powstały dialogi z Niklasem Paschburgiem, Misią Furtak oraz Melrose.

Zobacz też inne wydarzenia

22.05.2015, WARSZAWA, KLUB NOWA JEROZOLIMA, DEEPStrict – Format:B06.05.2015, WARSZAWA, KLUB MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, PORTICO – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 201516-20.06.2015, Oświęcim, Life Oświęcim Festival