LAIF » NEWS: Bloc Party odradza się z nowym albumem „Hymns”

NEWS: Bloc Party odradza się z nowym albumem „Hymns”

 
Bloc Party odradza się z nowym albumem „Hymns”. Po 16 latach istnienia zespołu, niezliczonej ilości koncertów, otrzymanych nagrodach oraz czterech studyjnych albumach, Kele Okereke i Russell Lissack wracają do punktu, w którym się wszystko zaczęło. 

 

bloc party

Bloc Party, fot. mat. prasowe

 

„Początkowo Bloc Party to był Kele i ja. Razem komponowaliśmy piosenki, później dołączyli do nas pozostali członkowie. Obecnie czuję się jakbym się cofnął w czasie, bo tym razem znowu zaczynamy od nowa” – mówi Russell.
 
W 2014 r. Kele i Russell wznowili współpracę, później dołączyli do nich Justin Harris (basista indie rockowej formacji Menomena z Portland) oraz Louise Bartle (21 letni muzyk wypatrzony na YouTube).
 
„Cieszymy się, że mamy w swoim składzie nowych kompanów, którzy wnieśli powiew świeżej energii” – dodaje Russell.
 
Jak sugeruje tytuł piątego albumu warstwa liryczna utworów będzie nawiązywać do takich tematów jak wiara czy oddanie, ale jak twierdzi Kele, nie ma to wiele wspólnego z religijną epifanią.
 
„Dorastałem w religijnej rodzinie więc mam świadomość symboliki, chociaż nie jestem chrześcijaninem i nie jest to coś pod czym bym się podpisał”  – mówi Kele.
 
Pomysł na płytę pojawił się po rozmowie jaką muzyk odbył z angielskim dramaturgiem, scenarzystą, reżyserem filmowym oraz pisarzem Hanifem Kureishim, którego podziwiał od dziecka. Kureishim mówił o sztuce ewangelii i jak niemodna się stała.
 
„Jakoś ta myśl do mnie przylgnęła, bo pomyślałem sobie, że muzyka wywodzi się z jakiegoś religijnego miejsca. Po raz pierwszy zetknąłem się z nią w szkole słuchając hymnów. Wtedy pomyślałem sobie, że chciałbym tworzyć muzykę, która będzie miała wymiar wręcz duchowy. Zastanawiałem się jak to zrobić” – komentuje Kele.
 
Konsekwencją tych przemyśleń jest płyta brzmiąca jak wytwór zespołu, który się rozwija, testując nowe dźwięki, zmieniając podejście, czego efektem jest bardziej wolne i mniej ograniczone Bloc Party.

 

12219511_10153466948382284_5931604053909096200_n

 

Krążek „Hymns”  będzie mieć swoją premierę 29 stycznia. Singiel „The Love Within” zwiastuje nowy materiał.

 
 

Zobacz też inne wydarzenia

03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO15.08.2015, Warszawa, Lost Pool24.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS I LATAJĄCE PIĘŚCI