LAIF » NEWS: Oficjalny klip upamiętniający życie i twórczość Davida Bowiego

NEWS: Oficjalny klip upamiętniający życie i twórczość Davida Bowiego

 

W sieci zadebiutował właśnie najnowszy klip Davida Bowie „I Can’t Give Everything Away”. Utwór pochodzi z ostatniej płyty artysty ★,która ukazała się na kilka dni przed śmiercią artysty.
 

bowie1

Kadr z klipu „I Can’t Give Everything Away”


 
Teledysk wyreżyserował Jonathan Barnbrook, odpowiadający za graficzną stronę dzieł Bowiego od czasu płyty „Heathen” wydanej w 2002 roku. Opowiadając o klipie, Barnbrook widzi go jako upamiętnienie życia i twórczości artysty: „Naszemu małemu dziełu staraliśmy się nadać najbardziej pozytywny wydźwięk. Zaczynamy od biało-czarnego świata z okładki „Blackstar”, który powoli rozrasta się w wielowymiarowe uniwersum. Chcieliśmy pokazać, że mimo przeciwnościom losu i ciężkim momentom, takim jak śmierć Davida, istoty ludzkie są z natury optymistyczne a z przeszłości czerpią tylko to, co dobre. Umiemy cieszyć się i doceniać dobro, które jest nam dane”.
 

 
Poza płytą „Heathen”, Barnbrook współpracował z Bowiem przy albumach „Reality” z 2003 i płytą-niespodzianką -„The Next Day” z roku 2013.

Zobacz też inne wydarzenia

12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka26-28.06.2015, Białystok, Halfway Festival