LAIF » 06.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MØ

06.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MØ

MØ - młoda gwiazda europejskiej sceny 6 kwietnia zagra koncert w Warszawie! Po znakomitym występie na tegorocznym Open’erze, duńska wokalistka wraca na klubowy show w stołecznym „Basenie”.

MØ czyli Karen Marie Ørsted to jeden z najbardziej spektakularnych muzycznych debiutów ostatnich miesięcy. Młoda artystka współpracowała już z takimi tuzami jak Major Lazer czy Avicii, a jej tegoroczny krążek „No Mythologies To Follow” trafił na listy przebojów w kilku krajach Starego Kontynentu.
Sceniczny pseudonim wokalistki w jej ojczystym języku oznacza „dziewicę” i niektórzy widzą tu nawiązanie do Madonny z czasów „Like A Virgin”. MØ ma w sobie sporo pop-punkowej zadziorności, sceniczną charyzmę i niemało dziewczęcej pewności siebie, jednak bliżej jej chyba do takich artystek jak M.I.A, La Roux czy Grimes. Podobnie jak one, utalentowana Dunka ma łatwość tworzenia znakomitych, wpadających w ucho i podbitych tanecznym rytmem piosenek.
Wokalistka nie wstydzi się dziecięcej miłości do Spice Girls (nagrała nawet cover „Say You'll Be There”), jednak przyznaje też, iż duży wpływ na jej artystyczny temperament miał okres nastoletniego buntu i fascynacja punkową energią Nirvany, Black Flag czy Sonic Youth. Dopiero później Ørsted odkryła bogatą tradycję i wywrotową moc muzyki tanecznej. Dziś Karen Marie czerpie inspiracje z najróżniejszych źródeł: echa electro, disco, popu lat 90-tych oraz buntowniczy etos tworzą unikalną mieszankę o wybuchowym potencjale, który uaktywnia się szczególnie podczas niezwykle żywiołowych koncertów. Mieliśmy okazje przekonać się o tym w czasie tegorocznego gdyńskiego Open'era. MØ poderwała wówczas do tańca tłumnie zgromadzoną publikę i liczymy, że to samo powtórzy podczas swego pierwszego klubowego koncertu w Polsce - już 6 kwietnia w warszawskim Basenie.
rodzaj wydarzenia: Koncerty
miejsce: Klub Basen
data wydarzenia: 06-04-2015
godzina rozpoczęcia: 20:00
cena: I pula (limitowana): 65 pln II pula: 79 pln

Zobacz też inne wydarzenia

17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir 25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX 08.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, HVOB