LAIF » 17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir

17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir

Shamir na darmowym koncercie w Warszawie! Młody talent z Las Vegas będzie w Polsce promował świetnie przyjęty album „Ratchet”, z którego pochodzi hit „Call It Off”. Wschodząca gwiazda tanecznego syntezatorowego popu wraz z zespołem zagra na stołecznym Placu Defilad już 17 sierpnia. Naszym partnerem w organizacji koncertu jest Jameson Irish Whiskey.

„Tak powinien brzmieć współczesny pop (…) „Ratchet” brzmi jakby nagrali ją po długiej, intensywnej i do upadku przetańczonej nocy Michael Jackson, Grace Jones i Hot Chip” - Gazeta Wyborcza

Nowy podopieczny wytwórni XL Recordings (The Prodigy, The xx, M.I.A., FKA twigs, Tyler, The Creator, Jungle) odpowiada za jeden z najlepszych płytowych debiutów tego roku. Krążek „Ratchet” to inspirowany muzyką Prince’a, Michaela Jacksona, Bowiego, Outkast czy Grace Jones zestaw 10 utworów – zachwycająca mieszanka muzyki disco, house i r’n’b ze szczyptą alternatywnej przekory. Album promuje przebojowy utwór „Call It Off”, do którego powstał oryginalny teledysk opublikowany w ramach YouTube Music Awards 2015.

Shamir Bailey interesuje się muzyką od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom i umuzykalnionej ciotce wcześnie odkrył klasyki hip hopu i r’n’b, a także nagrania Billie Holiday czy Niny Simone. W wieku 9 lat otrzymał od matki gitarę i sam nauczył się na niej grać, słuchając głównie starych piosenek… country. Jako 17-latek wraz z koleżanką założył zespół Anorexia, którego styl określili jako „simple Lo-fi pop music”. Niedługo po ukończeniu szkoły średniej wysłał swoją solową demówkę do nowojorskiej wytwórni Godmode, której szef, Nick Sylvester, z miejsca postanowił podpisać z nim kontrakt. Kariera Shamira nabrała zawrotnego tempa. W czerwcu 2014 wyszła jego debiutancka EP-ka, a już kilka miesięcy później był nową twarzą słynnego niezależnego labelu XL, który wypuścił w świat niezwykle chwytliwy singiel „On The Regular”. Nadchodząca płyta długogrająca była z góry skazana na sukces.

Nieco androgyniczny, niezwykle wrażliwy, a przy tym charyzmatyczny Shamir na koncertach porywa znakomitymi artystycznymi performansami i jednocześnie zachęca do beztroskiej tanecznej zabawy. Tak właśnie będzie na Placu Defilad!
rodzaj wydarzenia: Premiery płyt
miejsce: Plac Defilad
data wydarzenia: 17-08-2015
godzina rozpoczęcia: 21:00
cena: free

Zobacz też inne wydarzenia

20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka 24.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS I LATAJĄCE PIĘŚCI 26-28.06.2015, Białystok, Halfway Festival