LAIF » 21.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, Sóley

21.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, Sóley

support: Óbó (Morr Music)

Sóley - niezwykła Islandka powraca na koncerty do Polski i zapowiada nowy piosenkowy album „Ask The Deep"! Nad Wisłą artystka zagra aż czterokrotnie: 21 maja w Warszawie („Basen)”, dzień później w Katowicach („Rialto”), 23 maja w Poznaniu („Eskulap”) i na koniec - 24 maja we Wrocławiu („Eter”).

Sóley, choć z pozoru krucha, delikatna i introwertyczna, obdarzona jest jednak ogromną wrażliwością, wspaniałym muzycznym talentem i sporą sceniczną charyzmą. Nic zatem dziwnego, że uroczej dziewczynie z Islandii od lat kibicuje spore grono niezwykle oddanych fanów. Jej płytowy debiut We Sink'" okazał się bestsellerem w całej Europie, zaś jej największy przebój "Pretty Face" ma w serwisie Youtube już niemal 20 milionów odsłuchań! Twórczość Sóley stawia się w jednym rzędzie obok dokonań rodaków z Múm i Sigur Ros, ale także Lykke Li czy CocoRosie jednak Islandka pewnie podąża własną artystyczną ścieżką.
Absolwentka Icelandic Art Academy w zakresie pianina i kompozycji w ubiegłym roku wydała przepiękny album z pianistycznymi impresjami „Krómantík”, który - pomimo niekomercyjnego charakteru - przyjęto nadspodziewanie ciepło. Zeszły rok był dla niej ważny także na prywatnym gruncie - Sóley Stefánsdóttir została szczęśliwą mamą. Po niedługiej przerwie wróciła jednak do studia, by nagrać nowy zestaw magicznych piosenek. O albumie „We Sink” pisano: „brzmi jak sen, równocześnie słodki i dziwaczny“, a pierwsze zapowiedzi zwiastują, że premierowy krążek będzie jeszcze bardziej niezwykłym doświadczeniem.
Islandka zapowiada, że płyta za „Ask The Deep” będzie osobistą i poetycką muzyczną podróżą. „Trzeba zmierzyć się ze swoją baśnią” - śpiewa w jednej z piosenek. Nowy materiał ukaże się w maju nakładem Morr Music. Niedługo po premierze Sóley z zespołem ponownie odwiedzi Polskę.

Bilety już w sprzedaży za pośrednictwem: Ticketpro, Eventim oraz Biletomat.pl.
rodzaj wydarzenia: Koncerty
miejsce: KLUB BASEN
data wydarzenia: 21-05-2015
godzina rozpoczęcia: 20:00
cena: 69 PLN

Zobacz też inne wydarzenia

28.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, OLIVIER HEIM 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL