LAIF » 22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu

22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu

Technosoul zaprasza na Pierwszy Warszawski Salon Ambientu. Najwyższy czas.

Nie dajemy zgody muzyce radiowej na sączenie się w tle – to jest bowiem zadanie ambientu. 22 marca, zupełnie na przekór, wysuwamy jednak ambient na pierwszy plan. W czasie pierwszej odsłony naszych spotkań będzie to zadanie dla GAAP KVLT, Błażeja Malinowskiego oraz Dtekka. Zadbamy również o aspekty wizualne wydarzenia, by soniczne wrażenia nabrały nowego wymiaru. Spotkajmy się w rezonującej dobrą energią przestrzenią Mózgu w Teatrze Powszechnym. Spotkajmy się w poszanowaniu dla muzyki i najlepszego sposobu na jej odbiór – ciszy.

GAAP KVLT / live
Blazej Malinowski / live
Dtekk / DJ set
___

Sylwetki artystów:

GAAP KVLT - tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań. Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta “Inconnu” i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. Debiutancki album artysty bez twarzy znanego jako Gaap Kvlt nosi tytuł “Void”. To dość przewrotna nazwa zwłaszcza w kontekście charakterystycznego języka muzycznego jakim posługuje się twórca. Gaap Kvlt nie lubi bowiem próżni, całą dostępną przestrzeń skrzętnie zapełnia szumem, niskimi, falującymi tonami, wprawiającymi w trans zrytmizowanymi strukturami dźwiękowymi, ciężkimi industrialnymi bitami i budzącymi grozę odgłosami. – W muzyce wykorzystuję niespokojne i chłodne brzmienia, bębny oraz nagrania terenowe z krajów Maghrebu i Bliskiego Wschodu - przemawia twórca. Debiutancki album “Void” także wbrew innemu znaczeniu tytułu, jest ważny. Artysta po raz pierwszy mierzy się z dłuższą formą. - To pozwoliło mi na większą różnorodność kompozycji i budowanie klimatu – raczy wyjaśnić Gaap Kvlt. Obiecuje, że wraz z ciepłym pustynnym wiatrem i nieprzeniknionym mrokiem saharyjskich nocy zaklętych w dźwiękach “Void” przyniesie nam jeszcze więcej niepokoju, więcej transu i nowe fatamorgany.

Soundcloud: http://soundcloud.com/gaapkvlt
Fanpage: http://www.facebook.com/GAAPKVLT
http://www.youtube.com/watch?v=wvnf1jpN0tQ
http://www.youtube.com/watch?v=2FHLNkvR2mo


BŁAŻEJ MALINOWSKI to muzyk, dziennikarz radiowy, DJ, aktywnie wspierający warszawska scenę muzyki elektronicznej, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym. W pracy twórczej oscyluje wokół takich gatunków jak techno, deep-techno, dub techno czy ambient. Współtwórca projektu Fűnfte Strasse, który obejmuje audycję radiową oraz cykliczne imprezy. Pomysłodawca i kurator projektu Why so Silent czyli pokazów kina niemego z muzyką elektroniczną na żywo. Związany z takimi wydawnictwami jak Phorma, Technosoul, Silent Season oraz Minicromusic Rec.
Soundcloud: http://soundcloud.com/menesmusic
Facebook: http://www.facebook.com/malinowskiblazej
Resident Advisor http://www.residentadvisor.net/dj/blazejmalinowski

DTEKK to człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco, italo i ambientu. Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz niedawnego poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię. Technosoul 01 w wersji winylowej ukazała się w lipcu 2014 roku z produkcjami Piotra Klejmenta zremixowanego przez Perca i Sleeparchive’a, zaś Technosoul 02 Michała Wolskiego w remixach Orphx i Fluxiona pojawi się na wiosnę 2015. Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, organizatorem i strategiem, jak również autorem programu artystycznego dla dwóch scen festiwalowych: Stanu Skupienia i Technosoul. Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Ambient Park, Secret Location, Salon Ambientu i Kitsch’n’Electricity, które, zgodnie z najważniejszym dla niego założeniem, odbywają się w Białymstoku i rozwijają tamtejszą scenę. Bardzo ważnym aspektem w działaniu Dtekka jest aktywizm społeczny na rzecz muzyki i szeroko pojętej kultury – udziela się on w stowarzyszeniu Pogotowie Kulturalno-Społeczne i zarządza Transgranicznym Centrum Kultury Węglowa.

Fanpage: https://www.facebook.com/dtekkPL
Technosoul: https://www.facebook.com/technosoulpl
Original Source Up To Date Festival: http://www.uptodate.pl/
Mixcloud: https://www.mixcloud.com/dtekk1
rodzaj wydarzenia: Imprezy
miejsce: Klub Mózg
data wydarzenia: 22-03-2015
godzina rozpoczęcia: 18:00
cena: 20 zł

Zobacz też inne wydarzenia

22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ 25.04.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, FLIRTINI & RIMMEL GANG: FKJ (LIVE) 28.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, OLIVIER HEIM