LAIF » 22-23.06.2015, Warszawa, Teatr Studio, Flying Lotus

22-23.06.2015, Warszawa, Teatr Studio, Flying Lotus

Najbardziej wyczekiwany w naszym kraju artysta nowej muzyki po 6-ciu latach wraca na nadwiślańską ziemię. Na scenie teatru pokaże swój najnowszy live show: materiał z nowej płyty “You’re Dead!” zaprezentuje w otoczeniu niesamowitej instalacji mappingowej. Obok niego jako główny support wystąpi Brytyjczyk Lapalux, który również pokaże swój najnowszy materiał z niedawno wydanej płyty “Lustmore”. Zrodzony w jazzie, wychowany w hip-hopie, zakochany w elektronice - najważniejsza postać nowej muzyki na świecie, Flying Lotus. Szykuje się koncertowe wydarzenie lata.

Flying Lotus, czyli Steven Elison to artysta wyjątkowy. Minęło 9 lat od kiedy światło dzienne ujrzał jego debiutancki album "1983", który rozpoczął ścieżkę muzyka ku zmianie świata hip-hopu. Dwa lata później poprzez Warp Records do sprzedaży trafiło "Los Angeles", które było dla niego kamieniem milowym i ugruntowaniem pozycji na światowej scenie muzycznej. Inspirując się J Dillą FlyLo łączył fascynację techno, soulem z samplami muzyki jego ciotki - żony Johna Coltrane'a. W zeszłym roku ukazał się jego kolejny, piąty już, album zatytułowany "You're Dead!" i jako jeden z niewielu muzyków na świecie FlyLo może oficjalnie powiedzieć, że nie nagrał żadnej słabej płyty w swojej karierze.

"You're Dead!" to płyta jak dotąd najsilniej jazzująca. Flying Lotus pozwolił sobie skakać od jednej fascynacji do drugiej tworząc bardzo otwarty brzmieniowo świat, jednocześnie był w stanie zamknąć wszystko w logiczne ramy wydawnictwa z ryzykownym motywem przewodnim śmierci. Łatwo jest zauważyć wpływ FlyLo na jednego z najpopularniejszych raperów ostatnich lat Kendricka Lamara. To właśnie produkcja Elisona otwiera genialny "To Pimp Your Butterfly" przypominając nam, że Lotus jest tam gdzie dzieją się najważniejsze w rzeczy w rapie.

Ostatni raz w Polsce artysta wystąpił 6 lat temu. Wtedy promował swój wizjonerski album "Los Angeles" na katowickiej Nowej Muzyce. Do Warszawy przyjedzie ze specjalnie przygotowanym audiowizualnym występem, z którym jeździ po najważniejszych festiwalach świata - do Warszawy przybywa prosto z Sonara w Barcelonie, zaraz po występie w stolicy Polski rusza na Glastonbury. W Teatrze Studio FlyLo pojawi się z ekipą wizualizatorów, aby pokazać fanom swój audiowizualny spektakl. Mieszanka jego kawałków z imponującym mappingiem zachwyci każdego fana nowej muzyki. Z całego świata napływają do nas informację, że Flying Lotus nigdy nie był w lepszej formie koncertowej niż teraz - szykuje się niezapomniana noc.

Support FlyLo zapewni Lapalux w ramach trasy promującej nowy album "Lustmore".

Lapalux, czyli Stuart Howard wydał swoją pierwszą EP-kę w 2011. Jego pierwszym labelem było Pictures Music mające na koncie współpracę z takimi twórcami jak Koreless, Dauwd czy Rudi Zygadlo. Właśnie to wydawnictwo pozwoliło mu zdobyć uznanie w świecie elektroniki i zaprowadziło pod skrzydła kalifornijskiego Brainfeedera - labelu należącego do Flying Lotusa. Jego mieszanka hip-hopu, lo-fi i garage'u sprawiła, że stał się jednym z najciekawszych młodych twórców elektronicznych. W Brainfeederze wydał trzy świetnie przyjęte EP-ki i dwa album w tym tegoroczny "Lustmore", który potwierdził tylko, jak wyjątkowym twórcą jest ten 25-letni Anglik. Doceniony przez media na całym został określony mianem kogoś, kto umie wytworzyć z chaosu idealnie stworzone tracki. Stuart miał już okazję występować w Polsce kilkukrotnie za każdym razem zachwycając słuchaczy. Tym razem Lapalux przyjedzie do Warszawy, aby zaprezentować całkiem nowy audiowizualny live promujący jego drugi pełnoprawny album.
rodzaj wydarzenia: Koncerty
miejsce: Teatr Studio
data wydarzenia: 22-06-2015
godzina rozpoczęcia: 21:00
cena: 190 pln

Zobacz też inne wydarzenia

20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa 27.06.2015, Warszawa, Cafe Kulturalna, Crocodiles 20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka