LAIF » 25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX

25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, RITA PAX

Support - WNDKR

Rita Pax to spotkanie Pauliny Przybysz z kolegami z wczesnych lat szkolnej edukacji i muzykami z różnorodnych środowisk. Poznali się jako dzieci, nieświadomi, że za kilka lat połączy ich jeden zespół. Grupę tworzą Paulina, Katarzyna Piszek, Piotr Zalewski, Paweł Zalewski i Jerzy Markuszewski. Mierząc się z określeniem gatunkowym Paulina nazwała muzykę Rity Pax: "hipisowskim soulem". W 2012 roku recenzenci o debiutanckim wydawnictwie zespołu pisali:
Urok tego krążka bierze się z jego wewnętrznych sprzeczności. Raz Rita Pax sięga do tradycji The Beatles, (…) kiedy indziej brzmi po zappowsku, jak Moloko, a za chwilę jej dźwięki kojarzą się z barokowym popem. Za każdym razem brawurowi członkowie grupy pokazują, że rewelacyjny warsztat może iść w parze z niesztampowym spojrzeniem na muzykę.

Nowa płyta Rity Pax Old Transport Wonders! to połączenie brudnych brzmień, kojarzonych ze stylistyką rocka, z delikatnością soulu. Bogactwo instrumentów otacza teksty o kondycji świata, jednostki, relacji międzyludzkich, wierności, idei i prostych słabościach z lekkim posmakiem ironii i retro-futurystycznego science fiction.
rodzaj wydarzenia: Koncerty
miejsce: KLUB STODOŁA
data wydarzenia: 25-04-2015
godzina rozpoczęcia: 19:00
cena: BILETY: (PRZEDSPRZEDAŻ) 30 ZŁ, (W DNIU KONCERTU) 40 ZŁ

Zobacz też inne wydarzenia

28.04.2015, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, OLIVIER HEIM 06.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MØ 27.05.2015, WARSZAWA, KLUB DZIK, EXTRA