Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » 16-20.06.2015, Oświęcim, Life Oświęcim Festival

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

16-20.06.2015, Oświęcim, Life Oświęcim Festival

Szósta edycja LFO - festiwalu dla pokoju potrwa od 16 do 20.06.

Koncert muzyki alternatywnej Street Life nie tylko po raz pierwszy odbędzie się na stadionie, ale będzie miał również gwiazdę światowego formatu. Manu Chao to ikona anarchistów i alterglobalistów, artysta niepokorny, niewpasowujący się w schematy show businessu. Osobiście wybiera miejsca, w których chce grać koncerty – w tym roku ze swym projektem Manu Chao La Ventura zagra w Polsce tylko raz – w czwartek 18.06, na Life Festival Oświęcim! Na koncercie Street Life pojawi się również grupa polskich wykonawców, wśród nich - Bednarek i Afromental, GrubSon oraz Dj Gromee.

Jessie Ware, nazywana księżniczką popu i nową Sade, będzie gwiazdą koncertu LFO w piątek, 19 czerwca. Na scenie potrafi hipnotyzować i ma znakomity kontakt z publicznością. Podczas występu na LFO pojawią się specjalnie dobrane na ten koncert nagrania oraz przeboje z drugiej solowej płyty Jessie Ware zatytułowanej "Tough Love" , w tym światowy hit “Say you love me“ napisany wspólnie z Ed’em Sheeran’em.

Tego samego dnia na stadionie MOSiR zagrają również m.in. zespoły Hey, gwiazda holenderskiej sceny, Kensington, a także projekt Nowe Sytuacje, Mela Koteluk oraz Sebastian Riedel & Cree.

W sobotę, 20 czerwca na LFO odbędzie się finałowy koncert „Artyści przeciwko wojnie”, na którym wystąpią m.in. UB40 i Chris De Burgh.

UB40 to najpopularniejszy zespół w historii muzyki reggae. Grupa ma na koncie 70 milionów sprzedanych płyt i znane wszystkim przeboje, takie jak "Red Red Wine", "Can't Help Falling in Love", czy "Kingston Town". W składzie słynnej brytyjskiej grupy, która pojawi się na głównej scenie stadionu MOSiR, znajdą się m.in. jej trzej współzałożyciele: wokalista Ali Campbell, trębacz Astro i klawiszowiec Mickey Virtue.

Niewielu artystów może pochwalić się równie imponującą karierą, co Chris De Burgh. Na scenie muzycznej jest obecny od wczesnych lat 70., jego płyty kupiło 50 milionów ludzi na całym świecie, a nagrana przez niego w 1986 roku ballada „The Lady In Red” to jeden z największych przebojów muzyki pop wszech czasów.

Tego samego dnia, Kayah wystąpi na LFO ze swoim międzynarodowym projektem – Transoriental Orchestra, w ramach którego wykonuje pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Na scenie pojawi się też ukraiński projekt Taras Czubaj & Kozak System, zjawiskowy duet z Izraela, Lola Marsh oraz grupa LemON.

W dniach poprzedzających stadionowe koncerty czeka nas m.in. znakomity spektakl „Klub hipochondryków” ze Zbigniewem Zamachowskim, spektakularne widowisko muzyczne „British Rock Symphony”, a w sobotę 20.06 - bieg uliczny połączony z biciem rekordu w Nordic Walking.

Istotnym elementem Life Festival Oświęcim jest jego pokojowe przesłanie, odróżniające go od innych muzycznych festiwali w Polsce. Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem – takie cele przyświecają organizatorom LFO. To przesłanie ma potężną moc, bo wypływa z miasta kojarzonego powszechnie z największym nazistowskim obozem zagłady.

rodzaj wydarzenia: Festiwale
miejsce: Stadion MOSiR
data wydarzenia: 16-06-2015
godzina rozpoczęcia: 20:00
cena: 55-269 pln

Zobacz też inne wydarzenia

4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin 21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids 22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu