Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem

Holenderski lutnista otrzymał w 2013 roku Can­nes Soundtrack Award za ścieżkę dźwiękowa do filmu „Tylko kochankowie przeżyją”. Muzyka van Wissema, hipnotyzująca, czysta, minimalistyczna, intensywnie działająca na emocje słuchaczy, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę.

Van Wissem nieustannie koncertuje, dając występy w różnych miejscach na całym świecie, choćby na festiwalach takich jak All Tomorrow’s Parties.

Studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka. Na Harvardzie, Wesleyan University i Mills College wykłada przedmiot o nazwie >wyzwolenie lutni< (The Liberation of the Lute). National Gallery w Londynie zleciła muzykowi skomponowanie „ścieżki dźwiękowej” do obrazu Ambasadorowie Hansa Holbeina.

Kompozytor występuje też w duecie gitarowo-lutniowym z Jimem Jarmuschem. Wspólnie z Tildą Swinton pracowali nad rewelacyjnym albumem The Mystery of Heaven, który wydali w Sacred Bones Records. Muzyk jest też odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej Sims Medieval, a ostatnio coraz częściej zajmuje się komponowaniem muzyki filmowej. Specjalnie na jego zamówienie stworzono rodzaj „czarnej lutni”, która zadebiutuje na jego solowym albumie Nihil Obstat.
rodzaj wydarzenia: Koncerty
miejsce: Pardon, To Tu
data wydarzenia: 18-06-2015
godzina rozpoczęcia: 20:30
cena: 25 pln

Zobacz też inne wydarzenia

25.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MOUSE ON MARS + ZAMILSKA 18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg 12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO