Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » 22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu

Technosoul zaprasza na Pierwszy Warszawski Salon Ambientu. Najwyższy czas.

Nie dajemy zgody muzyce radiowej na sączenie się w tle – to jest bowiem zadanie ambientu. 22 marca, zupełnie na przekór, wysuwamy jednak ambient na pierwszy plan. W czasie pierwszej odsłony naszych spotkań będzie to zadanie dla GAAP KVLT, Błażeja Malinowskiego oraz Dtekka. Zadbamy również o aspekty wizualne wydarzenia, by soniczne wrażenia nabrały nowego wymiaru. Spotkajmy się w rezonującej dobrą energią przestrzenią Mózgu w Teatrze Powszechnym. Spotkajmy się w poszanowaniu dla muzyki i najlepszego sposobu na jej odbiór – ciszy.

GAAP KVLT / live
Blazej Malinowski / live
Dtekk / DJ set
___

Sylwetki artystów:

GAAP KVLT - tajemnicza postać w kapturze. Podobno pochodzi z Polski, ale sposób w jaki opowiada dźwiękiem sugeruje, iż mógłby być reinkarnacją jednego z egipskich kapłanów, który zagubił się w drodze między fabrycznymi pustostanami Detroit a berlińskimi zagłębiami klubowymi. Gaap Kvlt lubi mylić tropy. Na szczęście pozostawia ślady w postaci nagrań. Jego dotychczasowy dorobek to między innymi dobrze przyjęta krótka acz treściwa kaseta “Inconnu” i dwa przedziwne, nienazwane mini CD przygotowane na festiwale Unsound 2013 i Trans:Wizje. Przy okazji tych imprez Gaap Kvlt objawił się też słuchaczom, osobiście racząc ich autorskim zestawem gęstych, ciężkich i transowych dźwięków. Debiutancki album artysty bez twarzy znanego jako Gaap Kvlt nosi tytuł “Void”. To dość przewrotna nazwa zwłaszcza w kontekście charakterystycznego języka muzycznego jakim posługuje się twórca. Gaap Kvlt nie lubi bowiem próżni, całą dostępną przestrzeń skrzętnie zapełnia szumem, niskimi, falującymi tonami, wprawiającymi w trans zrytmizowanymi strukturami dźwiękowymi, ciężkimi industrialnymi bitami i budzącymi grozę odgłosami. – W muzyce wykorzystuję niespokojne i chłodne brzmienia, bębny oraz nagrania terenowe z krajów Maghrebu i Bliskiego Wschodu - przemawia twórca. Debiutancki album “Void” także wbrew innemu znaczeniu tytułu, jest ważny. Artysta po raz pierwszy mierzy się z dłuższą formą. - To pozwoliło mi na większą różnorodność kompozycji i budowanie klimatu – raczy wyjaśnić Gaap Kvlt. Obiecuje, że wraz z ciepłym pustynnym wiatrem i nieprzeniknionym mrokiem saharyjskich nocy zaklętych w dźwiękach “Void” przyniesie nam jeszcze więcej niepokoju, więcej transu i nowe fatamorgany.

Soundcloud: http://soundcloud.com/gaapkvlt
Fanpage: http://www.facebook.com/GAAPKVLT
http://www.youtube.com/watch?v=wvnf1jpN0tQ
http://www.youtube.com/watch?v=2FHLNkvR2mo


BŁAŻEJ MALINOWSKI to muzyk, dziennikarz radiowy, DJ, aktywnie wspierający warszawska scenę muzyki elektronicznej, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym. W pracy twórczej oscyluje wokół takich gatunków jak techno, deep-techno, dub techno czy ambient. Współtwórca projektu Fűnfte Strasse, który obejmuje audycję radiową oraz cykliczne imprezy. Pomysłodawca i kurator projektu Why so Silent czyli pokazów kina niemego z muzyką elektroniczną na żywo. Związany z takimi wydawnictwami jak Phorma, Technosoul, Silent Season oraz Minicromusic Rec.
Soundcloud: http://soundcloud.com/menesmusic
Facebook: http://www.facebook.com/malinowskiblazej
Resident Advisor http://www.residentadvisor.net/dj/blazejmalinowski

DTEKK to człowiek instytucja na polskiej scenie muzyki elektronicznej: DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Grać zaczął w 2000 roku, a od 2001 roku jest rezydentem białostockiego klubu Metro. Jego sety, wyłącznie winylowe, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – jest fanem electro, disco, italo i ambientu. Dtekk współtworzy kolektyw Technosoul od początku jego istnienia i jest jednym z autorów jego sukcesu: szeregu imprez, na których zagrało wielu wybitnych artystów z całego świata oraz niedawnego poszerzenia działalności kolektywu o wytwórnię. Technosoul 01 w wersji winylowej ukazała się w lipcu 2014 roku z produkcjami Piotra Klejmenta zremixowanego przez Perca i Sleeparchive’a, zaś Technosoul 02 Michała Wolskiego w remixach Orphx i Fluxiona pojawi się na wiosnę 2015. Najważniejszym osiągnięciem w działalności Dtekka wydaje się być Up To Date Festival, którego jest pomysłodawcą, organizatorem i strategiem, jak również autorem programu artystycznego dla dwóch scen festiwalowych: Stanu Skupienia i Technosoul. Jakby tego było mało, to Dtekk stoi za wieloletnimi imprezami cyklicznymi takimi jak Ambient Park, Secret Location, Salon Ambientu i Kitsch’n’Electricity, które, zgodnie z najważniejszym dla niego założeniem, odbywają się w Białymstoku i rozwijają tamtejszą scenę. Bardzo ważnym aspektem w działaniu Dtekka jest aktywizm społeczny na rzecz muzyki i szeroko pojętej kultury – udziela się on w stowarzyszeniu Pogotowie Kulturalno-Społeczne i zarządza Transgranicznym Centrum Kultury Węglowa.

Fanpage: https://www.facebook.com/dtekkPL
Technosoul: https://www.facebook.com/technosoulpl
Original Source Up To Date Festival: http://www.uptodate.pl/
Mixcloud: https://www.mixcloud.com/dtekk1
rodzaj wydarzenia: Imprezy
miejsce: Klub Mózg
data wydarzenia: 22-03-2015
godzina rozpoczęcia: 18:00
cena: 20 zł

Zobacz też inne wydarzenia

24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO 18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg