Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » 22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves

Zapraszamy na koncerty zespołu Nothing But Thieves! Brytyjczycy przyjadą do Polski w czerwcu i wystąpią w Poznaniu i Warszawie. Koncerty odbędą się 22 czerwca w klubie Pod Minogą i 23 czerwca w Hydrozagadce.

Historia zespołu zaczęła się jeszcze w szkole, gdzie Conor (wokal) i Joe (gitara) występowali wspólnie w kilku muzycznych projektach. Zespół funkcjonował początkowo jako trio (skład uzupełnił Dom, drugi gitarzysta) i w tym składzie wyruszył do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu inspiracji do nagrania pierwszego materiału. Owocem tej podróży była EPka „Graveyard Whistling”, która ukazała się w październiku 2013. Już pierwszy numer, do którego powstał klip – „Emergency” – zwrócił uwagę Zane’a Lowe i zespół został zaproszony do BBC Radio 1.

Aktualnie w skład Nothing But Thieves oprócz Conora, Joe i Doma wchodzą jeszcze Price (perkusja) i Phil (bas). Zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, a single „Ban All The Music” i „Itch” zdobywają kolejne kraje i zestawienia przebojów. Wśród kluczowych inspiracji muzycy wymieniają Muse, Kasabian i Arcade Fire. Wokalista natomiast wielokrotnie podkreślał, że najważniejszy wpływ na jego śpiewanie miał materiał Jeffa Buckleya. Efektem podróży i inspiracji będzie debiutancki album, który ukazać się ma w sierpniu nakładem RCA Records.

Od początku 2015 roku muzycy intensywnie koncertują, zdobywając rozgłos w kolejnych krajach. Zimą występowali jako support Gerarda Waya, następnie otwierali koncerty Awolnation. Występowali też u boku Arcade Fire i George’a Ezry, zagrali na NME Awards oraz dołączyli do lineupów kilku letnich festiwali – w tym Reading & Leeds.

Nothing But Thieves są już też dobrze znani polskiej publiczności. Po raz pierwszy zachwycili na wspólnym koncercie z Gerardem Wayem, a po niezwykle ciepłym przyjęciu (https://www.facebook.com/NothingButThieves/videos/vb.115142248559842/789925591081501/?type=2&theater) wrócili, by dać pełnowymiarowy koncert w Hydrozagadce.

Na czerwcowych koncertach w Poznaniu i Warszawie z pewnością nie zabraknie kolejnych kompozycji z debiutanckiego krążka.
rodzaj wydarzenia: Koncerty
miejsce: Poznań - Klub Pod Minogą, Warszawa - Klub Hydozagadka
data wydarzenia: 22-06-2015
godzina rozpoczęcia: 19:00
cena: 35/40 pln

Zobacz też inne wydarzenia

24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg 03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO