Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » 29.04.2015, WARSZAWA, KLUB HYDROZAGADKA, SUN GLITTERS I PLATONICK DIVE

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

29.04.2015, WARSZAWA, KLUB HYDROZAGADKA, SUN GLITTERS

SUN GLITTERS
(Chillwave / Shoegaze)

Lśnią w świadomości fanów muzyki elektronicznej od ponad dwóch lat. Charakteryzują ich rozedrgane bity i pulsujace dźwięki syntezatorów odwołujące się do nurtów takich jak synth-pop, ambient czy dustup.
Scattered Into Light to pierwsza płyta Sun Glitters w której elektronika łączy się z wokalem Sary Cappai. Jej talent dodaje blasku ponad połowie kompozycji. Efekt ich wspólnej pracy zdaje się unosić, płynąć. Tworzą je melodie wpatrzone w gwiazdy, musujący bas i teksturalne bity, będące ukłonem w stronę house’u i hip hopu. Ta płyta jest wspaniałym dziełem i dowodem na to, że twórczość Sun Glitters jest świeżym akcentem na rynku muzycznym.

www.sunglitters.com
www.facebook.com/listen2sunglitters

Platonick Dive
“Cisza przeciwko hałasowi” - to definicja muzyki Platonick Dive. Składa się na nią ambient i geometryczne konstrukcje przeplatane wybuchami sprzężenia zwrotnego. Muzycy są zafascynowani muzyką elektroniczną, pogłosami, loopami i fiordami. IDM, muzyka eksperymentalna, echa dubstepu i magiczne dźwięki gitar. Platonick Dive pochodzą z Liviorno we Włoszech, zespół tworzą: Gabrielle Centelli (gitara, wokal, syntezator, sampler), Marco Figliè (gitara, efekty, syntezator, sampler) i Jonathan Nelli (perkusja).
“Overflow” to najnowszy album zespołu. Ich kolejny krok w nowej “platonicznej terapii”. Muzycy twierdzą, iż ta płyta jest bardziej rytmiczna i jeszcze bardziej elektroniczna, nie dająca spokoju zarówno twórcom jak i odbiorcom. Artyści muszą tworzyć, aby nie stać w miejscu. W najnowszej produkcji warstwa elektroniczna jest dominująca, ale przeplatają ją partie instrumentalne. W przeciwieństwie do poprzedniego albumu - "Therapeutic Portrait”, utwory są krótsze, szybsze, bardziej bezpośrednie z licznym wykorzystaniem głosu. Gitarowe riffy i dźwięki syntezatorów, rytmicznie powracajace echa i loopy łączą się ze sobą, a perkusja nadaje wszystkiemu odpowiednią rytmiczną podstawę. W tym albumie jest dużo ruchu. To podkład do powolnego, abstrakcyjnego tańca.

www.platonickdive.com
www.facebook.com/PlatonickDive


Do 28 kwietnia możecie zarezerwować tańsze bilety na koncert (rezerwacji można dokonać pisząc maila na adres hydrozagadkaklub@gmail.com, w treści należy podać nazwę koncertu, imię, nazwisko i liczbę biletów, które chce się zarezerwować).
rodzaj wydarzenia: Koncerty
miejsce: KLUB HYDROZAGADKA
data wydarzenia: 29-04-2015
godzina rozpoczęcia: 20:00
cena: bilety: 30/40 zł

Zobacz też inne wydarzenia

09.05.2015, KRAKÓW, TEATR ŁAŹNIA NOWA, NILS FRAHM – BEFORE TAURON NOWA MUZYKA 2015 13.08.2015, Sopot, Zatoka Sztuki Beach Club, GusGus 19.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JULIA MARCELL I POLA RISE