Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » FESTIWALE: Festiwale przenoszą się do internetu

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

FESTIWALE: Festiwale przenoszą się do internetu

Świat powoli wraca do swojej poprzedniej formy, ale wszystkie festiwale i część większych koncertów zostały przeniesione na przyszły rok. Przyglądamy się tym, które w nowej formie zdecydowały się pojawić w internecie. Zachęcamy Was, żebyście mimo letniej atmosfery nadal pozostali ostrożni i korzystali z możliwości kultury online.

Doja Cat, kadr z teledysku

The Social Distancing Festival
non stop
The Social Distancing Festival powstał na początku światowej pandemii, żeby wspierać pracę artystów ze wszystkich dziedzin. Platforma streamuje wydarzenia, które nie mogły odbyć się ze względu na kryzys związany z COVID-19, a także buduje artystyczne środowisko, które ma na celu wzajemne wsparcie w tym trudnych dla wszystkich twórców okresie.

13 czerwca
Kittenz Festival

Jednodniowy event dla wszystkich wielbicielek i wielbicieli artystki R&B i raperki Doja Cat. Używając hasztaga #kittenzfestival możecie pochwalić się swoim outfitem, ulubioną piosenką Doja Cat, czy zapoznać z innymi fanami. Organizatorzy zapraszają do wspólnego słuchania Doja Cat na zoomie, powyżej znajdziecie link do darmowej rejestracji.

13-14 czerwca
Hip Hop Film Festival Europe

Darmowy festiwal dla osób interesujących się kulturą hip-hopu. Wydarzenie obejmuje dostęp do pełnego programu, filmów i dyskusji online.

1 lipca
International Reggae Day

Jaką rolę odgrywa reggae w Wielkiej Brytanii? Organizatorzy wraz z Reggae Fraternity UK, Sound System Outernational, Goldsmiths, University Of London będą zastanawiać się nad istotą tego gatunku w UK. A to wszystko na wyciągnięcie ręki, wystarczy zainstalować aplikację Zoom.

2 lipca
Czwartek 20:00-21:30 CEST
DIGIFEST mini

10 artystów, 10 występów live i 6 gatunków muzycznych bez wychodzenia z domu. Jak uda im się to zrobić w 1,5h? Nie mamy pojęcia.

30 lipca
Czwartek 15:00
26. Pol’and’Rock Festival

Jak wiadomo w tym roku festiwal nie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą, tylko na ekranach naszych komputerów. Nie wiem czy kiedykolwiek byliście na Pol’and’Rock Festival, ale teraz macie okazję sprawdzić go za darmo.

27 sierpnia
Czwartek, 17:00
TNMK.online

Tego lata na Tauronie spotkamy się online. Regularna edycja festiwalu powróci dopiero w pierwszy weekend czerwca 2021 roku. Wezmą w niej udział wszyscy dotychczas ogłoszeni artyści Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020, w tym Underworld i The Streets. Zakupione bilety i karnety przechodzą na przyszły rok. Zanim znowu wspólnie zatańczymy, jeszcze w tym roku organizatorzy zapraszają na bezpłatny TNMK.online. W ostatni weekend sierpnia zadebiutuje nowa, zaskakująca formuła festiwalu.

4-11 pażdzieździernika
Niedziela
Unsound Kraków 2020: Intermission

Motywem przewodnim tegorocznego Unsoundu jest Intermission. Antrakt, czyli między innymi przerwa między częściami koncertu muzycznego. W obecnej sytuacji, spowodowanej nagłym pojawieniem się COVID-19, Intermission oznacza także zerwanie, cezurę oddzielającą czasy przed i po pojawieniu się koronawirusa.

Osiemnasta edycja Unsoundu będzie festiwalem muzycznym, na którym wybrzmią głównie słowa. Wszystkie wydarzenia będą ogólnodostępne. Jak zapowiadają organizatorzy „Rozbudujemy program dyskusyjny, który zazwyczaj uzupełniał program muzyczny. Teraz stanie się on trzonem festiwalu. Mamy dużo tematów do przedyskutowania, zarówno jeśli chodzi o branżę muzyczną, jak i sytuację socjopolityczną na świecie. Część dyskusji już zaplanowaliśmy. Porozmawiamy o sytuacji muzycznej w kwarantannie, dźwiękach czasów po pandemii, awaryjnych technologiach, środowisku i nowych formach władzy. Wiele nowych kwestii może się jeszcze pojawić. Do października daleka droga”.

Program online uzupełni książka pod tytułem „Intermission”. Będzie to zbiór esejów, wywiadów oraz prac graficznych. Towarzyszyć jej będzie kompilacja utworów nagranych przez osoby bliskie festiwalowi. Będzie dostępna na winylu oraz w sieci.

Zobacz też inne wydarzenia

22.05.2015, WARSZAWA, KLUB NOWA JEROZOLIMA, DEEPStrict – Format:B 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu