Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » FESTIWALE: Girlpower na Fest Festival

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

FESTIWALE: Girlpower na Fest Festival

8 unikalnych kobiecych osobowości scenicznych dołącza do line-up’u tegorocznego FEST Festivalu, który odbędzie się między 13 a 15 sierpnia w chorzowskim Parku Śląskim. Wśród ogłoszonych artystek są: La Roux, Brooke Candy, Sinead Harnett, Princess Nokia, Ashnikko, Joy Crookes, Natalia Przybysz oraz Natalia Nykiel.

Princess Nokia

Choć FEST Festival to młody projekt, który zadebiutował dopiero w 2019 roku, to jego organizatorzy już myślą przyszłościowo i ogłoszenie wypełnione wyłącznie kobietami to kolejny krok w budowaniu line-up’u zrównoważonego pod względem płci oraz manifest wobec dyskryminacji kobiet w świecie muzyki. Jak mówią badania – przeprowadzone przez kalifornijską inicjatywę badawczą USC Annenberg Inclusion Initiative oraz Spotify – na tle obu płci, kobiet brakuje w muzyce popularnej zarówno jako artystek, autorek tekstów, jak i producentek. Nierówność płci można zauważyć szczególnie, patrząc na nominacje do nagród Grammy, gdzie w latach 2013-2020 nominowane kobiety stanowiły w sumie tylko 11,7% wszystkich artystów. Przykładem dyskryminacji na naszym rodzimym rynku może być fakt, że jedną z osób – zajmującą się booking’ami artystów na FEST Festival – jest właśnie kobieta. Każdy dzień pracy jest dla niej mierzeniem się z dominacją mężczyzn, którzy obejmują stanowiska booker’ów, agentów czy managerów. Problem jest zatem zauważalny nie tylko w globalnym biznesie muzycznym, ale także na lokalnych rynkach. Na szczęście – sytuacja powoli się zmienia i idzie w dobrą stronę. Dlatego właśnie FEST jako festiwal zdobywający coraz większą pozycję, chce dołożyć do tych zmian coś od siebie i w najbliższych latach pracować nad tym, aby być jak najbardziej gender-balanced.

Wracając do samego ogłoszenia – dużym wydarzeniem dla wielu fanów będzie z pewnością przyjazd do Polski charyzmatycznej La Roux, która zachwyciła świat takimi hitami, jak „Bulletprooof”, „In For The Kill” czy „I’m Not Your Toy”. 7 lutego, aż po sześciu latach przerwy, Brytyjka wydała swój nowy pełnowymiarowy album, a FEST Festival będzie jednym z przystanków na jej trasie koncertowej.

Inną świetną wokalistką, która wystąpi na wydarzeniu jest Sinead Harnett. Zanim wydała pierwsze autorskie wydawnictwo, jej głos można było usłyszeć w utworach Disclosure czy Rudimental, a później – już solowo – podbiła serca fanów m.in. takimi utworami, jak „If You Let Me”, „Body” czy „Rather Be With You”. Tak jak La Roux i Sinead Harnett, z Wielkiej Brytanii na FEST Festival przyjedzie Joy Crookes, czyli młoda piosenkarka i pisarka tekstów. O tym, że warto zwrócić na nią uwagę świadczy chociażby nominacja w kategorii Rising Star na tegorocznym Brit Awards.

Ciekawe i oryginalne artystki przyjadą na FEST również z USA. Po premierze swojego najnowszego materiału w Chorzowie wystąpi Princess Nokia, która w 2020 r. wydała aż dwa swoje albumy, czyli „Everything Sucks” i „Everything is Beautiful”. Rok wcześniej ukazał się krążek Brooke Candy – jej kariera nabrała rozpędu po występie w teledysku do „Genesis” autorstwa Grimes w 2012 roku, a kilka lat później artystka koncertowała już u boku Charli XCX czy Lizzo. Coraz większą popularnością cieszy się też Ashnikko, której hit pt. „Stupid” w ciągu kilku miesięcy zebrał prawie 30 milionów odtworzeń na YouTube.

Na FEST Festivalu nie zabraknie też ważnych kobiecych postaci polskiej sceny. Natalia Przybysz już od czasów działalności projektu Sistars jest jedną z najbardziej wyrazistych wokalistek w kraju. W trakcie solowej kariery wydała aż 6 krążków, zawierających m.in. takie utwory, jak „Miód”, „Nazywam Się Niebo” czy „Ogień”. W Parku Śląskim wystąpi również Natalia Nykiel, która zdobyła fanów już świetnym debiutem „Lupus Electro” w 2014 roku. Krążek został pokryty złotem, a singiel „Bądź Duży” podbił serca fanów w całej Polsce. Inne znane i cenione utwory Natalii Nykiel to m.in. „Error”, „Spokój” czy „Wilk”. Najnowszy mini-album artystki pt. „Origo” to pierwsze wydawnictwo w jej karierze, które ukazało się na rynku międzynarodowym.

FEST Festival 2020 – bilety i ceny

REGULAR TIX 3 dni – 399 pln (dostępne do 15.02.2020 do 14.07.2020)
LAST CALL TIX 3 dni – 449 pln (dostępne od 15.07.2020 do wyczerpania puli)
Bilet jeden dzień - 229 pln (do wyczerpania puli)
Camping (ważny z karnetem lub biletem) – 199 pln

Więcej informacji: www.festfestival.pl

Zobacz też inne wydarzenia

20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka 4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem