LAIF » FESTIWALE: Nasze ulubione festiwale, których nie możecie przegapić w 2018 roku

FESTIWALE: Nasze ulubione festiwale, których nie możecie przegapić w 2018 roku

Rozpoczynamy nowy rok, warto zastanowić się, na jakie festiwale wybierzecie się w tym sezonie. Dlatego prezentujemy wam naszą toplistę festiwali, na które warto pojechać.

Flow Festival 2017, zdjęcie: Martijn Veenman

Off Festival
Polska, Katowice
Data: 3-5 sierpnia 2018.
Ogłoszeni wykonawcy: John Maus, Clap Your Hands Say Yeah, Marlon Williams, Grizzly Bear

Festiwal, który nigdy nie zawodzi, co roku mamy pewność, że z Doliny Trzech Stawów wrócimy z jakimś niesamowitym muzycznym odkryciem.
W zeszłym roku była to Siksa i Batushka. A w tym? Nie wiemy, ale już nie możemy się doczekać.

Airwaves Festival
Islandia, Reykjavik
Data: 7- 10 listopada 2018.
Ogłoszeni wykonawcy: TBA

Pierwsza edycja naszego ulubionego islandzkiego festiwalu odbyła się w 1999 roku w hangarze lotniska w Reykjaviku. Airwaves jest również matką festiwali o modelu showcaseowym. Festiwal od lat dostarcza nam porządną dawkę lokalnej i zagranicznej muzyki. Jeżeli nie macie karnetu na sam festiwal, mimo to warto odwiedzić Reykjavik w tym czasie – miasto żyje wtedy muzyką – od butików z ubraniami po kina i sklepy z winylami.

Flow Festival
Finlandia, Helsinki
Data: 10-12 sierpnia 2018.
Ogłoszeni wykonawcy: TBA

Flow Festival przyciąga tłumy fanów muzyki z całego świata, sami byliśmy na nim już drugi rok z rzędu. Oprócz line-upu z najważniejszymi gwiazdami m.in. takimi jak Frank Ocean, Lana Del Rey, The xx festiwal wyróżnia przyjazna dla środowiska polityka: wykorzystuje paliwo bio-diesel z naturalnych surowców i ekologiczne źródła energii, a dla festiwalowiczów z centrum miasta kursuje bezpłatny eko-autobus.

Przeczytaj naszą relację z Flow Festiwal 2017.

Tallinn Music Week
Tallinn, Estonia
Data: 2-8 kwietnia 2018.
Ogłoszeni wykonawcy: TBA

Jeden z najlepszych festiwali showcase’owych w Europie – przez tydzień Tallinn zamienia się w tętniące życiem i muzyką energetyczne miasto. Koncerty, dyskusje, pop-upy, specjalne menu w restaurajach, wystawy, a wszystkie te atrakcje rozsiane po całym miasteczku w najróżniejszych lokalizacjach.

Przeczytaj naszą relację z Tallinn Music Week 2016.

Sonar Festival
Hiszpania, Barcelona
Data: 14-16 czerwca 2018.
Ogłoszeni wykonawcy: Bicep live, Black Coffee, Bonobo, Daedelus, Dinamarca, Ditc Sound, Diplo, Francisco López, George Fitzgerald live, Gorillaz, Helena Hauff (na zdjęciu głównym), Jamz Supernova, Jarami, Kode9 x Kōji Morimoto av, Laurent Garnier, Lcd Soundsystem, Lorenzo Senni, Maribou State, Mueveloreina, Nídia, Obc plays Terry Riley, Ólafur Arnalds, Rels B, Richie Hawtin close, Studio Barnhus, Tony Humphries, Violet x Photonz, Wiley, Yuzo Koshiro x Motohiro Kawashima

Festiwal skupiający się na przede wszystkim muzyce elektronicznej i nowych technologiach, który dzieli się na części edukacyjną Sónar by Day i imprezową Sónar by Night. Jeżeli nie uda wam się dotrzeć do Barcelony, to warto wiedzieć, że Sónar co roku podróżuje po innych miastach od Reykjaviku po Tokyo.

Creepy Teepee Festival
Czechy, Kutná Hora
Data: 6-8 lipca 2018.
Ogłoszeni wykonawcy: TBA

Czeski festiwal w małym gotyckim miasteczku kochamy za formułę DIY, śmieszny merch, oprawę graficzną i rodzinną atmosferę. Artyści mieszają się tutaj w tłumie z publiką, nie ma agresywnej ochrony i backstage’u. Usłyszycie tu zarówno eksperymentalną elektronikę, punk, jak i gwiazdy formatu Mykki’ego Blanco czy Princess Nokia.

DGTL
Holandia, Amsterdam
Data: 30 marca – 1 kwietnia 2018.
Ogłoszeni wykonawcy: Jeff Mills, Laurent Garnier, Speedy J, Maya Jane Coles, Job Jobse, Honey Dijon, Sandrien, Albert van Abbe and Floating Points, Recondite, Stephan Bodzin, Aleksi Perälä, Telefon Tel Aviv, Red Axes live, Âme II Âme, Kristian Beyer & Frank Wiedemann, Romare and Dollkraut

Jeden z najlepszych festiwali muzyki elektronicznej w Europie. Organizatorzy proponują nam zapoznanie się z lokalnymi talentami, ale też największymi DJami i producentami na świecie. Sama zapowiedź line-upu edycji 2018. sprawia, że już wiemy, gdzie spędzimy Wielkanoc.

Berlin Atonal Festival
Niemcy, Berlin
Data: 22-26 sierpnia 2018.
Ogłoszeni wykonawcy: TBA

Początki najmodniejszego festiwalu w Berlinie sięgają 1982 roku. Festiwal odbywał się wtedy w klubie SO36 na Kreuzbergu i skupiał się głównie na nowych muzycznych formach takich jak; Einstürzende Neubauten, Sprung aus den Wolken, Malaria, Notorische Reflexe i wielu innych. Teraz line-up obejmuje głównie elektroniczną, a targetem są młodzi wielbiciele techno i klimatu Berghain.

Zobacz też inne wydarzenia

06.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MØ27.06.2015, Warszawa, Cafe Kulturalna, Crocodiles17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir