LAIF » FESTIWALE: Open’er trzy po trzy – część druga

FESTIWALE: Open’er trzy po trzy – część druga

„To, że jadąc na Open’era trzeba mieć dobrą kondycję, wie każdy, kto był tam choć raz. Wielokilometrowe spacery między scenami, po piwo a potem do toalety to stały element festiwalu”. Zapytaliśmy naszego dziennikarza i fotografa Krzysztofa Plebankiewicza, który co roku jeździ na Opener’a, na kogo w tym roku czeka najbardziej.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Plebankiewicz

Tegoroczna edycja zachęca do przyjazdu starszą publiczność rozkochaną w Depeche Mode, czy aby wystarczy im kondycji? Grający od prawie czterdziestu lat zespół wystąpi na Open’erze pierwszy raz, ale czwarty w tym roku w Polsce. „Spirit” ostatnia płyta zespołu dotarła na szczyt listy bestsellerów w ponad 20 krajach. A promująca album trasa liczy 120 koncertów.

Kolejny headliner dla nieco starszej publiczności to Gorillaz. Zagrają w Polsce po raz trzeci. Dwa poprzednie koncerty wiosną 2017 roku promowały w Warszawie i Katowicach jedną z sieci telefonicznych. Bilety można było wygrać w konkursie i było ich mało więc większość fanów była rozczarowana, a na koncertach pojawiło się wiele przypadkowych osób. Tym razem każdy może kupić bilet, a jeśli występ będzie tak dobry jak te sprzed roku, to nikt nie będzie zawiedziony. Lider Gorillaz Damon Albarn przyjedzie do Gdyni po raz drugi, pierwszy raz wystąpił tu z Blur w 2013 roku.

Alternatywna, gitarowa Trupa Trupa to przeciwieństwo mega popularnych Gorillaz. Ich mroczna muzyka nie każdemu się spodoba. Muzycy pochodzą z Trójmiasta, więc zagrają u siebie. Mają na koncie cztery płyty i pozytywne recenzje nie tylko w polskiej prasie. Pisał o nich Pitchfork jak i amerykański Newsweek. Wśród swoich muzycznych inspiracji wymieniają Sonic Youth, Fugazi, ale również The Beatles i Bacha.

Przeczytaj też: Open’er trzy po trzy – część pierwsza

Zobacz też inne wydarzenia

11.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, TELEFON TEL AVIV DJ SET22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ16-20.06.2015, Oświęcim, Life Oświęcim Festival