LAIF » Holenderski festiwal Dekmantel ogłosił artystów – przygotujcie się na muzyczną ucztę

Holenderski festiwal Dekmantel ogłosił artystów – przygotujcie się na muzyczną ucztę

Ogłoszenia festiwalowych artystów to momenty szczególnie wyczekiwane przez uczestników: ten dreszczyk niepewności pomieszany z rosnącą ekscytacją to jedno z piękniejszych momentów wszystkich miłośników doznań muzycznych. W nietypowy sposób swój kompletny line-up ogłosił festiwal Dekmantel, który będzie odbywał się w Amsterdamie od 1 do 5 sierpnia: na fanpage’u zaprezentowano pięciominutowe wideo, nawiązujące do nagrań z sond wysyłanych w kosmos, gdzie pojawiają się wszyscy artyści edycji 2018.

Tekst: Agata Ogórek

To dopiero czwarta edycja festiwalu, a już przez ten krótki czas zdążył wyrobić sobie renomę, zostać pupilem zagranicznych portali muzycznych oraz stać się jednym z najbardziej pożądanych wydarzeń na świecie. Karnety na 3 i 4 dni kończą się zaraz w przedsprzedaży, a potem są jednym z najbardziej pożądanych przedmiotów – ilość zainteresowanych kupnem jest kilkunastokrotnie większa niż pula biletów do ewentualnego odsprzedania. Tak też było w tym wypadku – można liczyć już jedynie na bilety na pojedyncze dni, mające trafić do sklepu w późniejszym terminie.
Festiwal zajmuje kilka lokalizacji w mieście, ale główna część odbywa się w Amsterdamse Bos: żadnych bloków, zabudowań miejskich, wieżowców – tylko przyroda, tak często przez nas ignorowana
i zapominana. Prawdziwym clue Dekmantela jest jednak wyjątkowa selekcja artystów, gdzie można usłyszeć sporo house’u i disco, ale gdzie sporo znajdą też dla siebie fani brzmień technicznych. Łączy ją świeżość w doborze nazwisk oraz wybór jedynie największych talentów w swojej specjalizacji.
W tym roku nowością będzie druga scena UFO, która będzie skupiać artystów bardziej eksperymentalnych i mrocznych, ale wciąż obracających się w gatunkach techno – tak jak i główna scena UFO. Warto wspomnieć jeszcze, że dotychczas ogłoszeni artyści będą występować na Dekmantelu do godz. 23:00-00:00, także przed nami jeszcze wiele emocji z ogłoszeniem części nocnej!

Zobacz też inne wydarzenia

08.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, HVOB15.08.2015, Warszawa, Lost Pool10.04.2015, WARSZAWA, HYDROZAGADKA, THE DUMPLINGS