LAIF » NEWS: 4. tura artystów Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

NEWS: 4. tura artystów Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

 

Odkrywamy kolejnych artystów nadchodzącego Red Bull Music Academy Weekender Warsaw. Stormzy, Zebra Katz, Lena Willikens, MOST „The Beginning” Showcase, Warsoul Session: Tribute to Maceo oraz Rythym Baboon to kolejne niezwykłe zjawiska muzyczne, które poznać będzie można pomiędzy 19 a 22 maja w Pałacu Kultury i Nauki.
 

stormzy

Stormzy, fot. mat, prasowe


 
Stormzy to dwudziestodwuletni MC z Londynu, który szturmuje świat. Z prędkością światła pokonał ścieżkę z grime’owego podziemia do kilkudziesięciu milionów odsłon klipu do swojego nieoczywistego przeboju ‘Shut Up’ na YouTube i milionów odsłuchów na Spotify. Mimo młodego wieku artysta zdobył już sporo nagród, m.in. podwójny tytuł ‘Best Grime Act’ w MOBO Awards, a BBC umieściło go w prestiżowym zestawieniu ‘Sound of 2015’. Stormzy kontynuuje ścieżkę takich tuzów sceny grime, jak Wiley czy Skepta. Na Red Bull Music Academy Weekender Stormzy na pewno porwie publikę swoją energią i przybliży prawdziwe brzmienie basowego Londynu.
 
Zebra Katz-Photo_ Frederic Aranda

Zebra Katz, fot. Frederic Aranda/ mat. prasowe


 
Zebra Katz to doceniany obecnie na całym świecie artysta z obszaru alternatywnego hip-hopu otwierający szerszej publice kulturę ballroom i queer rap. Jego odważna i nowoczesna muzyka oparta jest na zadziornej liryce i nieprzewidywalnych bitach. Największy przebój wokalisty, “Ima Read”, został wydany w Mad Decent (wytwórni prowadzonej przez samego Diplo), odwiedził niejeden pokaz mody i podbił serca takich gwiazd sceny jak Grimes czy Busta Rhymesa. Występ Zebra Katz może okazać się jednym z najbardziej unikalnych show podczas Red Bull Music Academy Weekender Warsaw.
 
Lena Willikens - credit David Brandon

Lena Willikens, fot. David Brandon/ mat. prasowe


 

Lena Willikens
to niemiecka DJ’ka i producentka swoje doświadczenie zbierała w klubach Kolonii i Düsseldorfu, ucząc się trudnej sztuki różnorodnej selekcji. Producencki debiut Leny Willikens zmaterializował się w postaci atmosferycznego soundtracku do filmu ‘Japanese Girls From the Harbour’ i zebrał doskonałe recenzje. Artystka związana jest z wytwórnią Comeme, ma na koncie także solidne doświadczenie w tworzeniu audycji radiowych, a w ostatnich latach jej sety rozbrzmiewały w najważniejszych klubach Europy. Lena stawia na odważną i wysmakowaną selekcję setów, wciąż zaskakując słuchaczy, czego na pewno doświadczy publiczność festiwalu.
 
Na Red Bull Music Academy Weekender Warsaw zaprezentują się artyści nowopowstałej wytwórni elektronicznej – MOST, powołanej do życia przez Prosto. MOST ‘The Beginning’ Showcase to przegląd nieprezentowanego dotąd na żywo materiału. Zagrają zarówno debiutanci jak i znani artyści w nowych konfiguracjach. The Phantom (połowa duetu Ptaki) & Newborn Jr. (znany szerzej jako Matat Professionals) wystąpią ze specjalnym setem inaugurującym ich kolaboracyjny projekt, który narodził się w trakcie pracy nad nadchodzącą tej wiosny kompilacją MOST. To także festiwalowy debiut live Botanica – tajemniczego producenta ukrywającego się muzycznie w gąszczu tropikalnej zieleni. Po raz pierwszy zaprezentuje swój materiał na żywo Richu M – muzyczne odkrycie MOST, młody producent z Poznania, który w swoim zadymionym brzmieniu oscyluje pomiędzy hip-hopem a house’em. Grobel, współtwórca MOST Records, zagra DJ set kipiący od niewydanego jeszcze materiału, który czeka na wytłoczenie i najnowszych winylowych znalezisk.
 
Warsoul Session: Tribute To Maceo to hołd dla Maceo Wyro z kolektywu Niewinni Czarodzieje – bardzo ważnej postaci polskiej muzyki, która odeszła zbyt szybko. Maceo był świetnym DJem, utalentowanym muzykiem, nieocenionym radiowcem, pionierem i popularyzatorem nowych brzmień, który włożył ogromny wysiłek w rozwój rodzimej sceny niezależnej. Podczas Red Bull Music Academy Weekender Warsaw jego przyjaciele z kolektywu Warsoul – Envee, Jealo, Hory i Misty – oddadzą mu hołd, grając seta złożonego z zawartości jego przepastnej i wielogatunkowej płytoteki.
 
Rhythm Baboon to trójmiejski DJ i producent od dawna związany z muzyką basową. We wczesnych produkcjach stawiał na post dubstep, aby ewoluować do muzyki juke/footwork. Jego ostatnia EP wydana przez Polish Juke, ‘Rhythmwerkz’, to oryginalne spojrzenie na basowe kaskady w tempie 160 BPM. Na Weekenderze z pewnością nie zabraknie nowych produkcji z szuflady tego, bardzo pracowitego artysty.
 
Dotychczas ogłoszeni artyści: BRODKA CLASHES, Małpa Live Band, Ibeyi, Jessy Lanza, Swindle Live, Robot Koch, RP Boo, Sevdaliza, Samiyam, Miss Red vs The Bug, DJ Paypal, Pev+Kowton, Jacek Sienkiewcz, oraz Good Paul. Festiwal otworzy koncert Lado Abc & U Know Me: Uncovered, a zamknie Wojtek Mazolewski Big Bang z gościnnym udziałem legendy jazzu – Zbigniewa Namysłowskiego. Bilety 2-dniowe oraz 1-dniowe na poszczególne dni festiwalowe oraz Koncert Otwarcia i Koncert Zamknięcia dostępne są w sprzedaży internetowej na www.redbull.pl/weekender, www.eventim.pl i stacjonarnych punktach sieci Eventim.

Zobacz też inne wydarzenia

19.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JULIA MARCELL I POLA RISE12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO25.04.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, FLIRTINI & RIMMEL GANG: FKJ (LIVE)