LAIF » NEWS: „A Head Full Of Dreams” – nowa płyta Coldplay

NEWS: „A Head Full Of Dreams” – nowa płyta Coldplay

 
Brytyjska grupa Coldplay wydała właśnie siódmą płytę studyjną. Następca znakomitego albumu „Ghost Stories” z wiosny 2014 roku, nosi tytuł „A Head Full Of Dreams”. 

 

julia_kennedy_coldplay_india_140 V3

Coldplay, fot. Julia Kennedy/mat. prasowe

 

Piosenki na „A Head Full Of Dreams” kwartet nagrywał w Malibu, Los Angeles i Londynie. Produkcję Coldplay powierzyli norweskiemu duetowi Stargate (Tor Erik Hermansen i Mikkel Storleer Eriksen) oraz wieloletniemu współpracownikowi Rikowi Simpsonowi. Na albumie pojawią się wspaniali goście, między innymi Beyoncé, Noel Gallagher, Tove Lo i Merry Clayton. Anglicy zawarli na płycie 11 piosenek oraz jeden ukryty utwór, „X Marks The Spot”.
 
„A Head Full Of Dreams” jest następcą wspomnianego „Ghost Stories”, który okazał się wielkim sukcesem i sprzedał się na całym świecie w blisko czterech milionach kopii. W Polsce album z 2014 roku dotarł na szczyt listy OLIS i pokrył się platyną.
 
Coldplay nie zagrał regularnego tournée po „Ghost Stories”. Tym razem to się zmieni. Muzycy zapewniają, że po ukazaniu się „A Head Full Of Dreams” wyruszą w trasę koncertową po całym świecie.

 

AHFOD Digital Album Cover

Okładka albumu „A Head Full Of Dreams”

 

Tracklista płyty „A Head Full Of Dreams”:

 1. A Head Full Of Dreams
 2. Birds
 3. Hymn For The Weekend
 4. Everglow
 5. Adventure Of A Lifetime
 6. Fun
 7. Kaleidoscope
 8. Army Of One
 9. Amazing Day
 10. Colour Spectrum
 11. Up&Up

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa25.04.2014, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, KRÓL25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX