LAIF » NEWS: AGIM debiutuje w duńskim labelu Noir Music

NEWS: AGIM debiutuje w duńskim labelu Noir Music

Początek października A_GIM rozpoczyna mocnym uderzeniem. Polski producent już w nadchodzący piątek wyda wspólną EP-kę z włoskim DJ-em Alexem Mine. Materiał ukaże się nakładem renomowanej wytwórni Noir Music, która, oprócz nagrań jej założyciela, ma w swoim katalogu utwory takich artystów jak Coyu czy Thomas Schumacher.

fot. Piotr Nykowski

Premierowa kompozycja spod rąk A_GIM-a, czyli Yumatik, potwierdza, że artysta wciąż bardzo dobrze czuje się w pulsującym, rytmicznym techno, które niekiedy skręca w stronę brudnego industrialu. Eklektyczny, rozbudowany numer uzupełnia remix autorstwa Yana Cooka – jednego z najzdolniejszych graczy na ukraińskiej scenie elektronicznej.

Nową muzykę A_GIMa możecie sprawdzić tutaj:

https://www.beatport.com/release/dual/2719155

EP-ka Dual to kontynuacja rozpoczętej przed dwoma laty drogi Agima Dżeljiljiego. Po działalności w zespołach Nervy oraz Öszibarack muzyk spróbował większej wolty stylistycznej, z sal koncertowych odważnie udając się do klubów i na elektroniczne festiwale. Czy to w duecie Blooma z Deasem, czy jako autonomiczny producent, w swoich setach daje z siebie jak najwięcej. Dotychczas A_GIM-a mogliśmy usłyszeć na takich imprezach jak Open’er Festival, Instytut, Audioriver czy Tauron Nowa Muzyka Festival. DJ miał już okazję dzielić scenę z Paulem Kalkbrennerem, Dax J, Amelie Lens czy Vitaliciem.

AGIM na żywo w październiku:

05.10 / NRD, Toruń
19.10 / Blooma, SODA, Łódź
25.10 / Blooma / Sfinks, Sopot
26.10 / Prozak 2.0, Kraków
31.10 / Blooma / Smolna, WWA

Zobacz też inne wydarzenia

27.05.2015, WARSZAWA, KLUB DZIK, EXTRA24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO