LAIF » NEWS: Jack White akustycznie

NEWS: Jack White akustycznie

 

Na 9 września Jack White zapowiedział wydanie zestawu „Jack White Acoustic Recordings 1998-2016” (Third Man/Columbia/XL Recordings).
 

Zrzut ekranu 2016-08-19 o 00.36.25

Jack White, fot. mat. prasowe


 
Na dwóch płytach LP i dwóch dyskach CD znajdzie się 26 utworów, wśród których będą alternatywne wersje, inne mixy i niepublikowane do tej pory piosenki, zarówno z jego solowej kariery, jak i z dorobku The White Stripes i The Raconteurs.
 
Zapowiedzią tego albumu jest kompozycja „City Lights”. To wyjątkowy, niepublikowany wcześniej utwór The White Stripes, powstały w czasach pracy nad albumem „Get Behind Me Satan”. Został jednak zapomniany, aż do czasu, gdy White postanowił przygotować nową winylową wersję albumu z 2005 roku na potrzeby Third Man’s Record Store Day 2015. Jest to pierwsze premierowe nagranie The White Stripes, które ukazuje się od 2008 roku.
 

 

 
„Jack White Acoustic Recordings 1998-2016” to wyjątkowy zbiór 26 akustycznych piosenek, pochodzących z całej szerokiej kariery White’a. Wśród nich są nie tylko te pochodzące z regularnych płyt, ale także mniej znane utwory ze stron B singli, remiksy, alternatywne wersje i materiały do tej pory niepublikowane. Ułożony chronologicznie zbiór, przynosi klasyczne piosenki The White Stripes, The Raconteurs oraz solowe utwory, które zostały zremasterowane przez Andrew Mendelsona w TN’s Georgetown Masters w Nasville. Wszystkie utwory zostały skomponowane i wyprodukowane przez samego Jacka White’a, za wyjątkiem Never Far Away (produkcja: T Bone Burnett), Honey, We Can’t Afford To Look This Cheap (produkcja: Beck), Top Yourself (Bluegrass Version) i Carolina Drama (skomponowane i wyprodukowane przez White’a i Brendana Bensona) oraz Machine Gun Silhouette (autorstwa White’a i Roba Jonesa).

Zobacz też inne wydarzenia

26-28.06.2015, Białystok, Halfway Festival25.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, MOUSE ON MARS + ZAMILSKA03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO