LAIF » NEWS: AM2PM: house’owy singiel z Dantiezem Saundersonem i występ w Warszawie

NEWS: AM2PM: house’owy singiel z Dantiezem Saundersonem i występ w Warszawie

 

AM2PM to duet artystów: DJ-a i producenta Matta Kye oraz wokalistki Alec Sun Drae (Aleksandra Kur). Ich styl to mieszanka klasycznego house, US garage i soulful- house.
 
Tekst: Artur Wojtczak
 

10943108_380921512085233_4902459580237911532_n

AM2PM, fot mat. prasowe


 
Alec Sun Drae jest dobrze znana polskim i zagranicznym klubowiczom: współpracowała z zespołem Vo.Kool.Ski (cover „Jesteś Lekiem Na Całe Zło”) oraz DJ-em Dooda i Marcinem Ha. Nagrywała na płytę Blendersów i album Envee & Niewinni Czarodzieje. Drum’n’bassowe sceny zdobywały jej single nagrywane z Geronem, a w 2006 roku ukazał się singiel „Free” wyprodukowany z nowojorskim DJ-em, Erikiem Kupperem.
 
Matt Kye – DJ i producent znany od lat na angielskiej scenie 2 step i garage oraz ragga-garage, współpracował z Mattem Lamontem ( Tuff Jam), Davidem Moralesem, DJ EZ, Toddem Edwardsem i innymi. Matt i Alec połączyli siły w styczniu 2013 w Londynie, gdzie Alec teraz mieszka.
 
Ich produkcje ukazały się się na takich wydawnictwach jak Kingstreet Sounds, Defected, Purple Music, Deep Deluxe, Pacha, Azuli, Kingdom Kome Cutz, Kontor.
 
W audycji radiowej legendarnego DJ-a Pete’a Tonga z ubiegłego roku ( All Gone Pete Tong – Evolution / iHeart Radio ) pojawił się gościnny live-mix duetu, gdzie zaprezentowali swoje produkcje i covery klasyków klubowych.
 

 
Ubiegłoroczny singiel AM2PM „My Feelin’” wydany w Defected / Azuli znalazł się na kilku składankach oraz dotarł do 6. miejsca Top 100 Traxsource. Pojawiły się też kolejne produkcje nawiązujące do house’owych brzmień z lat 90. : „Turn me Out” czy remiksy dla Röyksopp:
 

 

W 2016 roku Alec i Matt powrócili z nowym numerem wspólnie z The Squatters „ No Good” (25. miejsce na Beatport House Top 100 ) – posłuchajcie remiksu D’ramireza.
 

 
Wiosenne premiery od AM2PM to m.in. . autorski singiel „Not Enough”, który ukazuje się na kompilacji „Housesession Miami WMC 2016 Sampler” oraz znakomity soulfulowo-deepowy track „Do It” nagrany wspólnie z Dantiezem Saundersonem, który wyrasta na godnego następcę swojego ojca Kevina ( założyciela legendarnego Inner City) . Ten singiel ma już wsparcie od Danny’ego Howarda z BBC Radio 1, Pete’a Tonga czy Moguai .
 

 
AM2PM fenomenalnie wypada podczas live-setów – posłuchajcie Oli i Matta 2 kwietnia w warszawskim The View – klasyczna house music wsparta wokalami na żywo w pełni oddaje vibe tego brzmienia osadzonego w old-skoolowej tradycji.
 
Duet AM2PM wystąpi w sobotę 2 kwietnia w warszawskim klubie The View. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

Zobacz też inne wydarzenia

22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa