LAIF » NEWS: Aurora – jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów tego roku

NEWS: Aurora – jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów tego roku

 
Dzisiaj premiera jednego z najbardziej oczekiwanych debiutów tego roku Aurora – „All My Demons Greeting Me As A Friend”.  „Jej atmosferyczny, elektroniczny pop z całą pewnością wart jest całego zamieszania jakie ją otacza” – zawyrokował brytyjski NME, po sukcesie debiutanckiego singla „Runaway”.
 
Aurora_cover
 
19-letnia Norweżka to prawdziwy muzyczny geniusz – w wieku 6 lat sama nauczyła się gry na pianinie, a od 10-tego roku życia pisze własne piosenki! Choć niewiele brakowało, a świat nie usłyszałby o talencie Aurory. Jak przyznaje artystka początkowo nie znosiła swojego głosu, a do tego doszedł lęk przed sceną. „Prawie umarłam to było tak przerażające” – wspomina swoje pierwsze występy Aurora. I dodaje – „nigdy nie marzyłam o występowaniu i sławie. Wszystko czego potrzebowałam to pisanie piosenek dla siebie”. Na szczęście piosenki nie trafiły do szuflady. Znajomi artystki zamieścili jeden z utworów w sieci, co w konsekwencji zaowocowało podpisaniem kontraktu płytowego.
 
Debiutancki album Aurory – „All My Demons Greeting Me as a Friend” to niezwykle osobista, intymna płyta została zainspirowana klasycznymi już dziś kompozytorami piosenek – Bobem Dylanem i Leonardem Cohenem, którego Aurora odkryła już jako dziecko. Do tego artystka nie kryje też swoich fascynacji heavy metalem. „Wydaje mi się że jestem trochę staroświecka. Jestem beznadziejna w odkrywaniu nowej muzyki. Nie wiem co jest na topie. Nadal słucham Boba Dylana i Leonarda Cohena. I uwielbiam heavy metal! Jest ciężki i mroczny, to mnie fascynuje. Moje piosenki też bywają ciężkie i mroczne, zwłaszcza teksty” – podsumowuje swoją twórczość Aurora.
 
Aurora zaprezentowała się polskiej publiczności podczas zeszłorocznej edycji Kraków Live Festival.

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

27.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, WHOMADEWHO25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem