Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: CATZ ‘N DOGZ uchwycili momenty czasu pandemii na nowym, zaskakującym brzmieniowo albumie

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: CATZ ‘N DOGZ uchwycili momenty czasu pandemii na nowym, zaskakującym brzmieniowo albumie

Od ponad 15 lat duet CATZ ‘N DOGZ zaznacza swe ślady w światowej kulturze klubowej. Zaczynali skromnie, w rodzinnym Szczecinie, oddalonym 100 km od Berlina wsłuchując się w undergroundową muzykę taneczną z niemieckich radiostacji, nim elektroniczne dźwięki na dobre zagościły w polskim krajobrazie.

zdjęcie: Karol Grygoruk

Tymczasem dziś wydają w tak renomowanych wytwórniach jak Defected, Dirtybird oraz Diynamic, współpracują z takimi tuzami świata muzyki house jak Green Velvet, Claude Von Stroke, Jamie Jones, Maurice Fulton, Anja Schneider, DJ Haus i Claptone. Brzmieniom tworzonym przez Grzegorza i Wojtka nie oparły się też takie gwiazdy świata popu jak Friendly Fires, Kings Of Leon, Rosin Murphy i Disclosure – to dla nich powstały taneczne rekonstrukcje singlowych przebojów.

CATZ ‘N DOGZ to również ich własna wytwórnia PETS Recordings ( wraz z sub-labelem STEP) oraz manifest Music Not Genres.

Rok po premierze albumu „Friendship”, zespół nieoczekiwanie powraca z kolejnym długogrającym wydawnictwem pt. „Moments”, którego premiera
odbędzie się 26.06.2020.

Na nastrojową płytę trafiła muzyka wyprodukowana w trakcie kryzysu, który uśpił nasz świat na czas pandemii. Tak powstał wyjątkowy concept-album – dwanaście utworów, które składają się na swoistą podróż dźwiękową, emocjonalne wzloty i upadki ubrane w muzykę. Grzegorz i Wojtek wyszli poza strefę komfortu i układali swój świat na nowo wymyślając nowe sposoby pracy twórczej, kontaktu z rodziną i bliskimi, przyjaciółmi oraz współpracę z innymi muzykami. Tak jak wielu z nas.

Zapraszamy do intymnego wejścia w album „Moments” – znajdziecie tu uchwycone w dźwięki mgliste, chropowate pejzaże, które z pewnością dotkną każdej szczeliny waszej duszy. Podszyte jazzem i stylistyką lo-fi tracki idealnie wpisują się w atmosferę miejskiej dżungli.

W „Sunrise” usłyszycie na wokalu długoletniego przyjaciela zespołu Jamesa Yuilla , funkujące nu-jazzowe „Memories” koresponduje z deepowym „Time” (nagrane we współpracy z Jawem). „Life” zachwyca trip-hopowym groove’em i estetyką slo-mo niczym produkcje Air, podczas gdy „Love” mógłby być bitem pod kawałek stricte hip-hopowy. Znakomite „Meditate” nagrane jest z towarzyszeniem Heather Chelan, którą to utalentowaną artystkę Catz ‘N Dogz zauważyli kiedyś na Soundcloud. „It’s OK” jest jakże trafnym podsumowaniem czasu lockdownu, gdy dawaliśmy sobie przyzwolenie na emocjonalne huśtawki i tęsknoty: It’s OK to be sad!

Całość wieńczy deep-house’owe „Tomorrow” z euforycznym, dokumentującym festiwalową radość teledyskiem. „I wanna see you dancing again, I wanna see you smile”.

Płytą zachwyciło się już wielu DJ-ów światowej kultury tanecznej: Od Dixona po Jazzanovę, Jimpstera i Moodymanna.

Zobacz też inne wydarzenia

18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves 03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO