LAIF » NEWS: Co w tym roku szykuje dla nas miejski festiwal World Wide Warsaw?

NEWS: Co w tym roku szykuje dla nas miejski festiwal World Wide Warsaw?

Po pięciu fenomenalnych edycjach, powraca World Wide Warsaw – festiwal, będący tygodniem spotkań z artystami z wielu zakątków świata. Wydarzenia odbywają się w różnych venues w całej stolicy, a pierwszymi ogłoszonymi artystami zostali GZA, The Snuts oraz Tom Rosenthal.

Zebra Katz, fot. mat. prasowe

World Wide Warsaw ma za sobą już pięć edycji, podczas których wystąpiły światowe gwiazdy muzyki – Anderson .Paak, zespół The Internet, Post Malone, Sampha, Playboi Carti, King Krule, JMSN, Smokepurpp, Vitalic czy Clams Casino oraz reprezentacja polskich artystów – m.in. Rosalie, Rasmentalism, KAMP! i Bitamina. W tym roku wydarzenie powraca w nieco innej, bo 5-dniowej formule. Ponadto, w odpowiedzi na prośby z ostatnich lat, organizatorzy postanowili, że oprócz biletów na poszczególne koncerty, do sprzedaży trafia także bardzo limitowana pula karnetów, uprawniająca do wejścia na wszystkie wydarzenia.

W ramach before przed World Wide Warsaw 2020, 18 marca do Warszawy przyjedzie GZA – The Genius, czyli założyciel i najstarszy członek legendarnej formacji hip-hopowej Wu-Tang Clan. To artysta, który na swoim koncie ma 6 studyjnych albumów, w tym „Legend of the Liquid Sword”, który uchodzi obecnie za jeden z najważniejszych, rapowych albumów wszech czasów. Kolejne ogłoszone wydarzenie, czyli koncert szkockiego kwartetu The Snuts, jest już częścią line up’u festiwalu i odbędzie się 26 marca. Zespół zyskuje na popularności w zaskakującym tempie – wyprzedane występy, mnóstwo festiwali oraz wpadające w ucho utwory, które osiągają tysiące odtworzeń. Kolejnym artystą, który dotychczas dołączył do WWW 2020 jest Tom Rosenthal – brytyjski piosenkarz, kompozytor muzyki oraz autor licznych podkładów muzycznych do filmów krótkometrażowych i reklam. Jego utwory „Forgets Slowly”, „Lights on But Nobody’s Home” i „Take Care” pojawiły się chociażby w popularnym serialu „Skins”.

Poznajcie wszystkich ogłoszonych artystów tegorocznej edycji WWW:

– GZA – 18.03 – Praga Centrum (before przed WWW)
– YBN Cordae – 25.03 – Hydrozagadka
– The Snuts – 26.03 – Hydrozagadka
– Soley – 27.03 – Hydrozagadka
– Zebra Katz – 28.03 – Smolna (koncert)
– Mike Skinner dj set – 28.03 – Praga Centrum
– Dax J – 28.03 – Smolna (impreza)
– Bishop Nehru – 29.03 – Hydrozagadka
– Tom Rosenthal – 29.03 – Progresja

Tutaj możecie kupić bilety na festiwal.

Zobacz też inne wydarzenia

12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO22.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu03.06.2015, GDAŃSK, KLUB B90, PRESIDENT BONGO (GUS GUS)