LAIF » NEWS: Debiutancka płyta Yuuki

NEWS: Debiutancka płyta Yuuki

Założycielką YUUKI jest Kasia Wypchło. Dziewczyna wychowana bez prądu i wody w środku bieszczadzkiego buszu. Jest kompozytorką, wokalistką i pianistką. W maju 2016 roku, tuż po przeprowadzce z Islandii, gdzie mieszkała, inspirowała się i komponowała materiał na debiutancką płytę na jej drodze pojawili się wspaniali muzycy – Krzysztof Siewruk, Michał Bocek i Filip Torres.

Na swoim koncie mają występy w Radio i Telewizji – Radio Czwórka, Radio Ram, Radio Wrocław Kultura, TVP, TVN, POLSAT.

Muzyka YUUKI jest kompilacją elektroniki, popu ze sporą dawką gitarowych riffów, charakterystycznego wokalu, transowych basów, refrenów zapadających w pamięć, niosących lirykę w której każy może odnaleźć cząstkę siebie. To opowieści o tym, co widzimy, czego doświadczamy lub pragniemy.

https://www.instagram.com/p/Blc7ilxhCnO/?hl=pl&taken-by=yuuki.music

W listopadzie 2017 miała miejsce premiera pierwszego singla „Slow down”, a w najbliższych dniach ukaże się drugi singiel „Oswajam”, zapowiadający debiutancki album artystki, który ukaże się 20 lipca 2018.


Sama artystka o YUUKI:

Wielkie otwarte przestrzenie, miejsca, w których spotkanie człowieka graniczy z cudem… Właśnie do takich miejsc biegną moje myśli, kiedy piszę piosenki. To tam, gdzieś w krainie będącej połączeniem moich rodzinnych Bieszczad i ukochanej Islandii powstała YUUKI. Wymyśliłam ją, a z czasem stałyśmy się jedną i tą samą osobą. Miałam szczęście spotkać po drodze wspaniałych muzyków, którzy zobaczyli we mnie przewodniczkę po pięknych niezamieszkałych krainach.
Razem gramy dla Was muzykę, którą usłyszałam w sobie i która domagała się wyjścia na świat. Słuchając jej poznasz mnie bliżej. Przekonasz się, że drzemie we mnie wielka energia i nadzieja. Tym właśnie chcę się z Wami dzielić, a nie znam lepszego nośnika emocji niż muzyka.
Zapraszam Cię zatem do chaosu, mojego chaosu, w którym jedynym przewodnikiem będzie dla nas muzyka.”


Zobacz też inne wydarzenia

20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka10.04.2015, WARSZAWA, HYDROZAGADKA, THE DUMPLINGS22.05.2015, WARSZAWA, KLUB NOWA JEROZOLIMA, DEEPStrict – Format:B