LAIF » NEWS: Die Antwoord: nowy utwór i szczegóły albumu

NEWS: Die Antwoord: nowy utwór i szczegóły albumu

 
DIE ANTWOORD ogłosili szczegóły dotyczące ich nowego albumu „MOUNT NINJI AND DA NICE TIME KID”. Grupa udostępniła też w sieci nowy utwór „Banana Brain”.
 

Kiedy Ninji, ¥o-landi i God zaczęli współpracować z The Black Goat i rozpoczęli pracę nad czwartym albumem Die Antwoord 2 lata temu, utwory były szorstkie, ciężkie i mroczne. „Wtedy płyta miała się nazywać RATS RULE, ponieważ w życiu są zwycięzcy i przegrani, a my jesteśmy jeden poziom poniżej przegranych w tym popowym świecie. Ale mamy też świadomość, że nasz czas nadchodzi i że wkrótce przejmiemy wszystko”, mówią Die Antwoord. Później album planowano nazwać „We Have Candy”, co wyrażać miało szaleństwo i zabawę, które pojawiły się podczas pracy.

 

Die-Antwoord-Mount-Ninji-and-da-Nice-Time-Kid-2016-2480x2840

Okładka najnowszej płyty Die Antwoord


 
„Kiedy kończyliśmy album, odkryliśmy kolejną warstwę. Nasza płyta stała się wrażliwa, a czasem nawet słodka i romantyczna, ale też odważna i zagadkowa. To jak droga przez piekło, z misją która jest niemożliwa do zrealizowania, ale bardzo ważna. Musisz iść dalej, a kiedy się tego najmniej spodziewasz, okazuje się, że się udało. Nie możesz w to uwierzyć, jesteś lepszy, silniejszy i spokojniejszy” – kontynuują muzycy. Wtedy ¥o-landi zaproponowała „Dlaczego nie nazwiemy tej płyty „MOUNT NINJI & DA NICE TIME KID?”, a Ninji usiadł w fotelu i powiedział „Kocham Cię, jesteś geniuszem.”
 

Album Die Antwoord „MOUNT NINJI AND DA NICE TIME KID” ukaże się 16 września.

Zobacz też inne wydarzenia

15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa19.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JULIA MARCELL I POLA RISE