LAIF » NEWS: Digitalism powraca z nowym albumem

NEWS: Digitalism powraca z nowym albumem

 
Od wydanie kultowego albumu „Zdarlight” formacji Digitalism minęła cała dekada. 13 maja ukaże się trzeci krążek długogrający zespołu zatytułowany „Mirage”. Niemiecki duet zdołał oprzeć się wszelkim modom i trendom, ale nie zamknął się na nowe możliwości. Materiał na płytę powstał na przestrzeni 6 miesięcy, a inspirację muzycy czerpali z podróży związanych z intensywną trasą koncertową.

 

Digitalism

Digitalism, fot. mat. prasowe


 
„Zazwyczaj najlepsze pomysły przychodzą nam do głowy, kiedy niewiele się wokół nas dzieje, kiedy jesteśmy zmuszeni do uruchomienia wyobraźni. Pierwsze koncepcje pojawiły się gdy siedzieliśmy w ciemności, w studiu. Nowe utwory są jakby migawkami myśli, a cały album jest ścieżką dźwiękową do naszego świata, z którym inni będą mogli się identyfikować lub interpretować go na swój własny sposób. Muzyka ma po prostu stymulować wyobraźnię” – mówi Jence.
 
Zespół zaprezentował dwa utwory, „Utopia” oraz „Battlercry”, zapowiadające nowy album.
 

 

 

Tracklista:

1. Arena

2. Battlecry

3. Go Time

4. Utopia

5. Destination Breakdown

6. Power Station

7. Open Waters

8. Mirage [Part One]

9. Mirage [Part Two]

10. Indigo Skies

11. Dynamo

12. The Ism

13. Shangri-La

14. No Cash

15. Blink

Zobacz też inne wydarzenia

18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg27.06.2015, Warszawa, Cafe Kulturalna, Crocodiles03.06.2015, GDAŃSK, KLUB B90, PRESIDENT BONGO (GUS GUS)