LAIF » NEWS: DNA nowoczesnej muzyki. Kraftwerk zagra koncert 3D w Krakowie

NEWS: DNA nowoczesnej muzyki. Kraftwerk zagra koncert 3D w Krakowie

 4 grudnia Kraftwerk zagra koncert 3D w Krakowie, w ICE Kraków Congress Centre. Bilety w sprzedaży od poniedziałku 27 kwietnia 2015 od 10:00 na www.livenation.pl

Multimedialny projekt Kraftwerk został założony w 1970 roku przez Ralfa Hüttera i Floriana Schneidera. Swoją muzykę tworzą w Kling Klang Studio w Düsseldorfie, tam właśnie powstają wszystkie albumy zespołu.

W połowie lat 70‘ Kraftwerk zdobył międzynarodowe uznanie za sprawą swoich rewolucyjnych elektronicznych „sound scapes” oraz muzycznych eksperymentów z robotyką i technicznymi innowacjami. Ze swoją muzyczną wizją przyszłości, zespół tworzy elektroniczny soundtrack XXI wieku.

Ich kompozycje przy użyciu innowacyjnych technik, syntetycznych głosów oraz komputerowych rytmów, miały ogromy wpływ na całą gamę gatunków muzycznych: od elektroniki po hip hop, od techno po SynthPop.

W swoich występach na żywo Kraftwerk (Ralf Hütter, Henning Schmitz, Fritz Hilpert, Falk Grieffenhagen), ukazują swoją wiarę w muzyczną syntezę ludzkiej energii z komputerowymi kompozycjami .

KRAFTWERK_Roboter_cPeter Boettcher

W 2012 roku przez swoją prezentację ”Catalogue” w Museum of Modern Art w Nowym Jorku Kraftwerk, pozwolił cofnąć się w późne lata 60-te do Düsseldorfu zataczając koło historii swoich osiągnięć. Ich koncerty 3D są prawdziwym „Gesamtkunstwerk” – kompletnym dziełem sztuki.

Seria koncertów w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, zapoczątkowała kolejne występy w najsłynniejszych, eleganckich i awangardowych galeriach świata: Tate Modern Turbine Hall w Londynie, Akasaka Blitz w Tokyo, The Opera House w Sydney, The Walt Disney Concert Hall w Los Angeles i Neue Nationalgalerie w Berlinie

W 2014 roku Ralf Hütter i jego partner zostali uhonorowani nagrodą Grammy za całokształt twórczości – the Grammy Lifetime Achievement Award.

Zobacz też inne wydarzenia

21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids25.04.2014, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, KRÓL21.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JUNGLE