LAIF » NEWS: Druga odsłona warsztatów Chimes Academy: Show Your Case

NEWS: Druga odsłona warsztatów Chimes Academy: Show Your Case

 

Coraz więcej polskich artystów bierze udział w showcasach, czyli muzycznych festiwalach branżowych, które niejednokrotnie stają się przepustką do kariery międzynarodowej. Reeperbahn (Niemcy), Tallinn Music Week (Estonia), zbliżający się wielkimi krokami The Great Escape (Anglia) czy polski Spring Break to nie tylko koncerty, ale też spotkania z promotorami, bookerami czy sesje networkingowe. Jak opowiecie o sobie, swoim zespole czy wytwórni, kiedy Wasz rozmówca daje Wam tylko 3 minuty?
 
instagram showyourcase-01-01
 
Chimes Academy zaprasza na praktyczny warsztat o storytellingu dla muzyków i kreatywnych managerów. Dowiecie się, w jaki sposób opowiadać o sobie i swoim projekcie, aby nie tylko zaciekawić odbiorcę, zapaść mu w pamięć, ale również zarazić go wizją przyszłości, w której zapragnie uczestniczyć.
 
Na warsztacie dowiecie się:
– Jak konstruować sugestywną, ciekawą i przekonującą opowieść o swojej twórczości.
– Jak pitchować swój projekt podczas spotkań networkingowych, aby osiągnąć zamierzony efekt?
– W jaki sposób dobra historia wpływa na ludzki mózg i jak wykorzystać tę wiedzę w budowaniu narracji?
 
Warsztat jest drugą odsłoną Chimes Academy, innowacyjnego projektu edukacyjnego realizowanego w ramach działań agencji Chimes, którego celem jest rozwój podstawowych umiejętności niezbędnych do swobodnego poruszania się m.in. po rynku muzycznym.

 

O CHIMES ACADEMY
Chimes Academy stawia na naukę przede wszystkim modeli myślenia, umiejętności i nowoczesnych metodologii pracy. Zamiast dostarczać artystom i kreatywnym managerom suchych faktów i gotowych rozwiązań, chcemy dawać im narzędzia, aby potrafili samodzielnie budować swoją karierę, tworzyć strategie biznesowe, szukać innowacyjnych rozwiązań, świadomie zarządzać emocjami czy teamem.
Misją Chimes Academy jest wprowadzanie innowacyjnych zmian w sposobie funkcjonowania rynku kultury i sztuki. Zależy nam na profesjonalizacji branż kreatywnych i współtworzeniu środowiska pracy, gdzie jest miejsce na dobre, etyczne praktyki, kreatywny networking i międzynarodowe standardy działania.
 
O TRENERKACH
Magda Chołyst. Art coach. Od 10 lat pracuje w obszarze kultury, sztuki oraz branż kreatywnych. Absolwentka jedynego w Polsce rocznego kursu art coachingu. Studiowała także filmoznawstwo w Poznaniu i na paryskiej Sorbonie. Współpracowała m. in. z Instytutem Polskim w Paryżu, Instytutem Fryderyka Chopina w Warszawie, Pracownią Duży Pokój, Szkołą i Studiem Wajdy, centrum projektowania myślenia LABlife, Watou Art Festival (Belgia), konferencją nieWidzialny Dizajn czy festiwalem ScriptFiesta. Realizuje indywidualne sesje coachingowe, warsztaty oraz wykłady na uczelniach artystycznych, m.in. Collegium Civitas. W Chimes odpowiada za wprowadzanie narzędzi coachingowych oraz nowych metodologii pracy do wszystkich usług agencji. Project manager Chimes Academy.
 
Magdalena Jensen. Menadżerka muzyczna z wieloletnim doświadczeniem, organizatorka wydarzeń artystycznych, muzycznych i festiwali. Konsultantka polskich zespołów na festiwalach showcasowych. Promotorka branży muzycznej na arenie międzynarodowej. Magdalena jest absolwentka Wydziału Stosunków Międzynarodowych i Nauk Politycznych na University of Vermont. Współpracowała m.in. z BRODKĄ, Paulą i Karolem, Rebeką, Eric Shoves Them In His Pockets. Obecnie managerka Ifi Ude oraz Soniamiki. Koordynatorka Europejskich Targów Muzycznych CJGrane (organizacja konferencji, budowanie sieci kontaktów z międzynarodowymi delagatami, zagraniczna promocja imprezy za granicą. Współpracowała także z OFF Festival (produkcja sesji wideo z dwunastoma zespołami muzycznymi dla stacji radiowej KEXP z Seattle) czy konferencją Media and Literacy. CEO agencji Chimes.
 
Informacje o biletach wkrótce.

Zobacz też inne wydarzenia

18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem13.08.2015, Sopot, Zatoka Sztuki Beach Club, GusGus15.08.2015, Warszawa, Lost Pool