LAIF » NEWS: Dwupłytowa kompilacja na 10-lecie festiwalu Audioriver

NEWS: Dwupłytowa kompilacja na 10-lecie festiwalu Audioriver

Największy polski festiwal z muzyką elektroniczną postanowił w wyjątkowy sposób uświetnić swój okrągły jubileusz i wspólnie z Warner Music Poland wydać album zawierający utwory artystów, którzy występowali w przeszłości lub wystąpią w tym roku na płockiej plaży. Na CD 1 znajdziemy mniej lub bardziej znane hity, podczas gdy CD 2 to w stu procentach premierowy materiał. 

 

Audioriver 10 Years In Plock - okladka 2

 

Wydawnictwo zatytułowane „Audioriver: 10 Years In Plock” ukazało się dziś, 15 czerwca i zawiera łącznie 28 utworów. „Ta płyta powstała z kilku powodów” – mówi rzecznik festiwalu, Łukasz Napora. „Przede wszystkim chcieliśmy zamknąć symboliczną klamrą dziesięcioletnią obecność Audioriver na polskim rynku muzycznym. Będzie to na pewno fajna pamiątka dla naszej publiczności, której duża część odwiedziła więcej niż jedną edycję i czuje naprawdę mocną więź z Audioriver. Dodatkowo, możemy przybliżyć festiwal i jego muzykę tym osobom, które jeszcze nas dobrze nie znają.”

Ten ostatni cel świetnie spełnia pierwszy krążek zawierający wydane wcześniej 13 produkcji, autorstwa takich gwiazd, jak Underworld, Moderat, Gesaffelstein, Tale Of Us czy Netsky. „Na CD 1 znajdziemy kilka hitów znanych niemal wszystkim, ale szukaliśmy też tych mniej oczywistych produkcji – by nawet osoba znająca repertuary artystów obecnych na płycie, miała przyjemność z jej słuchania.” – opowiada Napora.

Krążek drugi to już utwory, które swoje premiery będą miały właśnie na tej płycie. O niewydane, ekskluzywne produkcje twórcy kompilacji zgłosili się do artystów polskich i zagranicznych i spotkali się z bardzo dużym odzewem. „Otrzymaliśmy ponad setkę bardzo dobrych utworów nadesłanych przez blisko 30 wykonawców. Wybór piętnastu produkcji, które ostatecznie znalazły się na CD 2 był więc szalenie trudny i wiązał się z koniecznością odrzucenia kilku naprawdę świetnych numerów. Ogromnie dziękujemy wszystkim artystom, którzy zechcieli wziąć udział w tym projekcie.”

Wśród ekskluzywnych premier są nie tylko znani polscy twórcy, jak Rubber Dots i XXANAXX, ale i cenieni artyści zagraniczni, z The Qemists, Fairmont i Starkey na czele. Na obu płytach usłyszymy to, z czego Audioriver słynie, czyli mieszankę najróżniejszych brzmień elektronicznych: od techno, house’u i electro, przez drum & bass i downtempo, na albitnym popie końcąc.

Płyta od 15 czerwca jest dostępna m.in. w sklepach Empik, a od 22 czerwca w formacie cyfrowym na iTunes.

 

Tracklista:

CD1 PREVIOUSLY RELEASED

 1. Paul Kalkbrenner – The Palisades
 2. Röyksopp – What Else Is There (Trentemøller Remix)
 3. GusGus – Arabian Horse
 4. Pretty Lights – I Know The Truth
 5. Gesaffelstein – Pursuit
 6. Zombie Nation – Supercake 53
 7. Maribou State feat. Pedestrian – The Clown
 8. Submotion Orchestra – Bring Back The Wolf
 9. Mano Le Tough – Primative People (Tale Of Us Remix)
 10. Moderat – Seamonkey
 11. Underworld – Always Loved a Film
 12. Netsky – Memory Lane
 13. Rudimental feat. Emeli Sandé – Free

CD2 EXCLUSIVES

 1. Floex & Tom Hodge – Resurgence
 2. Rubber Dots – Lead Singers Talk Too Much
 3. Starkey feat. Brielle – Crashed
 4. Kalipo – Mäusemarch (niedostępny w wersji cyfrowej)
 5. DreamChach – Can’t Sleep
 6. XXANAXX – Sunglasses
 7. Rawski & iRobot feat. Novika – Push The Beat
 8. Thomas Langner – Obsession
 9. Mistabishi – Prime Mover, part one (Korg ES2)
 10. Nymfo – Odessa
 11. The Qemists – Requiem
 12. Jaguar Skills & Majestic – Wildstyle
 13. Negativ – Stealth (Edit)
 14. Piotr Klejment – Codename 001-03 (Edit)
 15. Fairmont – Grains

 

Zobacz też inne wydarzenia

20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka20.08. 2015, Warszawa, Miłość, Mary Komasa17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir