LAIF » NEWS: Elliphant: nowa płyta i trasa koncertowa

NEWS: Elliphant: nowa płyta i trasa koncertowa

 
Elliphant pracuje nad nowym albumem „Living Life Golden“, którego premiera już 25 marca 2016. W kwietniu zaprezentuje materiał z najnowszej płyty na trzech koncertach w Polsce: w Warszawie i po raz pierwszy w Krakowie oraz Poznaniu.

 

Elliphant mini

Elliphant, fot. mat. prasowe


 

Elliphant, a właściwie Ellinor Olovsdotter jest szwedzką wokalistką. Jej unikalne brzmienie – mieszankę new rave, rapu i elektroniki, porównuje się do twórczości takich artystów, jak M.I.A. czy Diplo. Ellinor po raz pierwszy pojawiła się w mediach w roku 2012, dokładnie w magazynach The Guardian i NME, a niedługo po tym jej debiutancki singiel „Tekkno Scene” został wykorzystany w grze FIFA 13. W 2013 roku Elliphant wydała swoją pierwszą EP-kę, zatytułowaną właśnie „Elliphant”. W 2014 roku na rynku pojawił się bardzo dobrze przyjęty jej debiutancki album „A Good Idea”. Jej teledyski jak Np. „Down on life” czy „Only getting younger” mają po kilka milionów odsłon. Elliphant ma już na swoim koncie kolaboracje z takimi artystami jak: Skrillex, Ras Fraser Jr. czy Bunji Garlin. Występowała na największych festiwalach muzycznych na świecie. Znana jest z bardzo żywiołowych koncertów I świetnego kontaktu z publiką. Dała znakomite koncerty na festiwalu Nowa Muzyka w 2014 roku oraz 2 koncerty klubowe w 2015. Najnowszy album artystki „Living Life Golden” ukaże się 25 marca! Koncerty w Polsce będą promować jej najnowsze wydawnictwo.

 

03.04 Kraków, Rotunda Centrum Kultury
04.04 Warszawa, Klub Proxima
05.04 Poznań, Eskulap Akademickie Centrum Kultury

 

Zobacz też inne wydarzenia

20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka13.08.2015, Sopot, Zatoka Sztuki Beach Club, GusGus13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL