LAIF » NEWS: Etniczno-szamański projekt muzyczny Simona Mattsona

NEWS: Etniczno-szamański projekt muzyczny Simona Mattsona

Przygotujcie się na nowe na polskiej scenie – z wyjątkowym projektem startuje bowiem warszawski DJ i producent SIMON MATTSON.
 

Tekst: Artur Wojtczak
 

 
DJ, producent i animator polskiej sceny (znany wcześniej jako Simon S.) po ostatnich wydawnictwach dla Glasgow Underground i remiksie dla Gogana ( „Deceiver” na Be One Records) rusza z wyjątkowym projektem RAIDHO.
 

RAIDHO jest jedną z dwudziestu czterech run, które tworzą najstarszą formę runicznych alfabetów pochodzących z drugiej połowy II wieku. Symbolizują ważne zmiany i rozwój we wszystkich sferach życia. Raidho to manifestacja rytmu i kosmicznej równowagi, wyznaczanej przez cykliczny ruch wschodów i zachodów słońca oraz zmiany pór roku. Wspomaga i otacza ochroną sny, pomaga też w ich właściwym rozumieniu – dowiadujemy się z zapowiedzi EP-ki „The Beginning”, która ukazała się nakładem berlińskiego labelu Bar 25 Music.
 

„Raidho” będzie inicjatywą imprezową nawiązującą klimatem do takich wydarzeń jak Day Zero – Damiana Lazarusa, Woomoon Ibiza. Data Andrzejkowa jako debiut cyklu imprezowego nie jest przypadkowa.
 

Na wydarzeniu zaczarowani zostaniecie magią dekoracji oddającą organiczno-szamański klimat. Przypomnijmy, że na świeciepowracają trendy w stylu życia i powrotu do natury, czerpaniu z niej siły. I tak samo dzieje się w muzyce. Takie rytmy grane są na Ibizie (np. Woomoon, Acid Sundays), w Hiszpanii, USA i Niemczech.
 

Muzycznie oczekiwać możecie wolniejszej, progresywnej elektroniki z etnicznymi elementami. Jeżeli lubisz takich artystów jak Bedouin, Satori czy Acid Pauli to ta impreza idealnie trafi w Twój gust.
 

Wydarzenie odbędzie się w „secret location” – wkrótce ujawnienie miejsca, śledźcie na Facebooku.

Zobacz też inne wydarzenia

13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir21.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, Sóley