LAIF » NEWS: Etniczno-szamański projekt muzyczny Simona Mattsona

NEWS: Etniczno-szamański projekt muzyczny Simona Mattsona

Przygotujcie się na nowe na polskiej scenie – z wyjątkowym projektem startuje bowiem warszawski DJ i producent SIMON MATTSON.
 

Tekst: Artur Wojtczak
 

 
DJ, producent i animator polskiej sceny (znany wcześniej jako Simon S.) po ostatnich wydawnictwach dla Glasgow Underground i remiksie dla Gogana ( „Deceiver” na Be One Records) rusza z wyjątkowym projektem RAIDHO.
 

RAIDHO jest jedną z dwudziestu czterech run, które tworzą najstarszą formę runicznych alfabetów pochodzących z drugiej połowy II wieku. Symbolizują ważne zmiany i rozwój we wszystkich sferach życia. Raidho to manifestacja rytmu i kosmicznej równowagi, wyznaczanej przez cykliczny ruch wschodów i zachodów słońca oraz zmiany pór roku. Wspomaga i otacza ochroną sny, pomaga też w ich właściwym rozumieniu – dowiadujemy się z zapowiedzi EP-ki „The Beginning”, która ukazała się nakładem berlińskiego labelu Bar 25 Music.
 

„Raidho” będzie inicjatywą imprezową nawiązującą klimatem do takich wydarzeń jak Day Zero – Damiana Lazarusa, Woomoon Ibiza. Data Andrzejkowa jako debiut cyklu imprezowego nie jest przypadkowa.
 

Na wydarzeniu zaczarowani zostaniecie magią dekoracji oddającą organiczno-szamański klimat. Przypomnijmy, że na świeciepowracają trendy w stylu życia i powrotu do natury, czerpaniu z niej siły. I tak samo dzieje się w muzyce. Takie rytmy grane są na Ibizie (np. Woomoon, Acid Sundays), w Hiszpanii, USA i Niemczech.
 

Muzycznie oczekiwać możecie wolniejszej, progresywnej elektroniki z etnicznymi elementami. Jeżeli lubisz takich artystów jak Bedouin, Satori czy Acid Pauli to ta impreza idealnie trafi w Twój gust.
 

Wydarzenie odbędzie się w „secret location” – wkrótce ujawnienie miejsca, śledźcie na Facebooku.

Zobacz też inne wydarzenia

18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem25.04. 2015, WARSZAWA, KLUB STODOŁA, OPEN STAGE, RITA PAX06.05.2015, WARSZAWA, KLUB MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, PORTICO – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 2015