LAIF » NEWS: Fink składa hołd wielkiej bluesowej tradycji

NEWS: Fink składa hołd wielkiej bluesowej tradycji

 

Po sukcesie albumów „Perfect Darkness” oraz „Hard Believer”, z nowym materiałem wraca niezwykle lubiany w Polsce Fink.
 

Fink_LEAD_TommynLance

fot. Tommyn Lance/ mat. prasowe


 
Jak mówi artysta płyta powstała z miłości do bluesa: „Muzyka Johna Lee Hookera, T-Bone Walkera i Chuck Berry’ego od zawsze do mnie przemawiała. Wydaje się że napisanie blues’owego utworu jest łatwe, ale tak nie jest. Stworzenie oryginalnego blues’a jest czymś więcej niż kopiowaniem”.
 
W czasie sesji do albumu „Hard Believer” jak i póżniej, przy pracach nad „Horizontalism” Fin Greenall wpadł na pomysł stworzenia muzyki surowej, szorstkiej, a równocześnie pięknej. Stare, klasyczne płyty bluesowe powstawały „na setkę”, nagrywane w czasie jednej sesji, z użyciem jednego mikrofonu. To był punkt wyjścia dla „Fink’s Blues”. Z kolei obecność doskonałego bębniarza Davida Shirleya i wybitnego saksofonisty Colina Stetsona wnosi do nagrań przestrzeń i ociepla surowy klimat. Jeśli tworzenie blues’a w XXI wieku ma sens, to został on idealnie zdefiniowany na „Fink’s Sunday Night Blues”. Za ostateczne brzmienie płyty wraz z Finkiem odpowiada Flood – znany ze współpracy m.in z U2, PJ Harvey, Nickiem Cavem. Płytę, której premierę zapowiedziano na 10 marca promuje świetny utwór „Boneyard”.
 
Na drugą połowę roku Fink zapowiada kolejny studyjny album, który w Polsce bedzie promował na czterech wrześniowych koncertach w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
 

Zobacz też inne wydarzenia

09.05.2015, KRAKÓW, TEATR ŁAŹNIA NOWA, NILS FRAHM – BEFORE TAURON NOWA MUZYKA 201525.04.2014, WARSZAWA, CAFE KULTURALNA, KRÓL13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL