LAIF » NEWS: Foo Fighters wypuścili nową EP-kę „Saint Cecilia”

NEWS: Foo Fighters wypuścili nową EP-kę „Saint Cecilia”

 
Tajemnicze odliczanie na stronie internetowej Foo Fighters wreszcie dobiegło końca – teraz wiadomo, że zwiastowało ono premierę EP-ki z niepublikowanymi dotychczas piosenkami zespołu – „Saint Cecilia EP”.

 

Foo Fighters Press Photo (Credit Danny Clinch) small

Foo Fighters, fot. Danny Clinch/ mat. prasowe

 

Pięć nowych utworów powstało podczas krótkiego urlopu, jaki FF wzięli w październiku tego roku podczas trasy promującej najnowszy album zespołu – „Sonic Highways”. Wszystko wydarzyło się w Austin w Teksasie (stanie, w którym powstała też rewolucyjna koncepcja ‘Sonic Highways’!) w hotelu Saint Cecilia. Czy trzeba jeszcze dodawać, że Św. Cecylia jest patronką zespołów wokalno-instrumentalnych a jej święto obchodziliśmy wczoraj, 22 listopada?
 
Mimo, że Dave Grohl i spółka mogli nagrywać nowe dźwięki w znajdującym się nieopodal profesjonalnym studio, zdecydowali się przenieść proces twórczy do pokoi hotelowych, baru i hotelowej kuchni, aby uchwycić spontaniczność i ducha nowego materiału. Na nagrania zaprosili przyjaciół, znajomych i… sąsiadów, którzy tylko dzięki temu nie zgłosili zakłócania ciszy nocnej. Jak zwykle w przypadku Foo Fighters, wyszedł z tego kawał dobrej muzyki.
 
„Saint Cecila EP” dostępna jest do darmowego pobrania na oficjalnej stronie zespołu (wraz z listem Dave’a Grohla do fanów, opisującego kulisy jej powstania), można ją też odsłuchać już w serwisach streamingowych. Wszyscy, którzy pragną mieć też jej wersję fizyczną, 5 lutego będą mogli nabyć specjalnego limitowanego winyla z tym materiałem. Nie jest planowana jego premiera na płycie CD.
 
W świetle niedawnych zamachów terrorystycznych we Francji, zespół zadedykował nowy materiał wszystkim poszkodowanym w trakcie tych wydarzeń.

 

FF SAINT CECILIA EP vinyl cover

„Saint Cecilia EP”

 

Tracklista „Saint Cecilia EP”:

  1. Saint Cecilia
  2. Sean
  3. Savior Breath
  4. Iron Rooster
  5. The Neverending Sigh

Zobacz też inne wydarzenia

11.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, TELEFON TEL AVIV DJ SET20.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, CLARK – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 201525.04.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, FLIRTINI & RIMMEL GANG: FKJ (LIVE)