Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Foo Fighters wypuścili nową EP-kę „Saint Cecilia”

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Foo Fighters wypuścili nową EP-kę „Saint Cecilia”

 
Tajemnicze odliczanie na stronie internetowej Foo Fighters wreszcie dobiegło końca – teraz wiadomo, że zwiastowało ono premierę EP-ki z niepublikowanymi dotychczas piosenkami zespołu – „Saint Cecilia EP”.

 

Foo Fighters Press Photo (Credit Danny Clinch) small

Foo Fighters, fot. Danny Clinch/ mat. prasowe

 

Pięć nowych utworów powstało podczas krótkiego urlopu, jaki FF wzięli w październiku tego roku podczas trasy promującej najnowszy album zespołu – „Sonic Highways”. Wszystko wydarzyło się w Austin w Teksasie (stanie, w którym powstała też rewolucyjna koncepcja ‘Sonic Highways’!) w hotelu Saint Cecilia. Czy trzeba jeszcze dodawać, że Św. Cecylia jest patronką zespołów wokalno-instrumentalnych a jej święto obchodziliśmy wczoraj, 22 listopada?
 
Mimo, że Dave Grohl i spółka mogli nagrywać nowe dźwięki w znajdującym się nieopodal profesjonalnym studio, zdecydowali się przenieść proces twórczy do pokoi hotelowych, baru i hotelowej kuchni, aby uchwycić spontaniczność i ducha nowego materiału. Na nagrania zaprosili przyjaciół, znajomych i… sąsiadów, którzy tylko dzięki temu nie zgłosili zakłócania ciszy nocnej. Jak zwykle w przypadku Foo Fighters, wyszedł z tego kawał dobrej muzyki.
 
„Saint Cecila EP” dostępna jest do darmowego pobrania na oficjalnej stronie zespołu (wraz z listem Dave’a Grohla do fanów, opisującego kulisy jej powstania), można ją też odsłuchać już w serwisach streamingowych. Wszyscy, którzy pragną mieć też jej wersję fizyczną, 5 lutego będą mogli nabyć specjalnego limitowanego winyla z tym materiałem. Nie jest planowana jego premiera na płycie CD.
 
W świetle niedawnych zamachów terrorystycznych we Francji, zespół zadedykował nowy materiał wszystkim poszkodowanym w trakcie tych wydarzeń.

 

FF SAINT CECILIA EP vinyl cover

„Saint Cecilia EP”

 

Tracklista „Saint Cecilia EP”:

  1. Saint Cecilia
  2. Sean
  3. Savior Breath
  4. Iron Rooster
  5. The Neverending Sigh

Zobacz też inne wydarzenia

7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival 03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO 21.05.2015, WARSZAWA, KLUB PARDON, TO TU, Idris Ackamoor & The Pyramids