LAIF » NEWS: Futuregrapher – islandzka elektronika w Warszawie i Katowicach

unnamed

unnamed

NEWS: Futuregrapher – islandzka elektronika w Warszawie i Katowicach

 

W ramach drugiej odsłonyj serii koncertowej CHIMES DISCOVERS, która odbędzie się w połowie kwietnia w Warszawie i w Katowicach, będzie można zobaczyć islandzkiego producenta Futuregraher. Producent zachwyca swoim świeżym podejściem, korzystając z sampli nagranych z dzwięków pięknej islandzkiej przyrody.
 
REKLAMA planeta zbiorcza-01
 
Warszawski koncert dodatkowo zostanie wzbogacony o występ elektronicznego producenta Hatti Vatti, znanego z artystycznej mieszanki nostalgicznych brzmień lat 80-tych, minimalistycznego drum’n’bassu, field-recordingu aż po własną wizję footwork. Hatti Vatti brał udział w polskiej edycji Boiler Room. Jest połową duetów HV/NOON (z Mikołajem „NOON” Bugajakiem), FFRANCIS (z Misią Furtak) oraz Nanook of the North (ze Stefanem Wesołowskim); jego utwory remiksował Andy Stott, a w studio współpracował z takimi gwiazdami jak O.S.T.R., Eldo czy Synkro.
 

 
Skandynawska scena muzyczna eksploduje nowymi talentami, artystami, zespołami. Agencja CHIMES odkrywa najciekawsze z nich i zaprasza na mini-turnee po trzech najważniejszych miastach polskiej sceny alternatywnej i prezentuje je pod nazwą CHIMES DISCOVERS.
 

 
Árni Grétar, znany jako Futuregrapher, jest muzykiem, djem i producentem, wielokrotnie docenionym przez islandzki magazyn Grapevine. Był jednym z głównych przedstawicieli lokalnej sceny Weirdcore chwalonym głównie za świetne występy live. Współzałożyciel niezależnej wytwórni Möller Records (2011) razem z Jóhannem Ómarssonem (aka Skurken).
 
Futuregrapher wydał trzy dobrze przyjęte albumy: “LP” (2012), “Skynvera” (2014) oraz “Eitt” razem z pianistą i kompozytorem Jónem Ólafssonem (2015). Do tej pory występował m.in. z Biosphere, Mixmaster Morris, Dave Clarke. Regularnie gra na festiwalach: Sonar Reykjavík i Iceland Airwaves. Od kilku lat gra także w USA i Europe (głównie Niemcy i Estonia).
 
CHIMES DISCOVERS Futuregrapher // 13.04 Klubogaleria Sarp // 14.04 barStudio
Bilety do nabycia w Going.

 

Zobacz też inne wydarzenia

21.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JUNGLE22.03.2015, WARSZAWA, STODOŁA, NATALIA PRZYBYSZ20.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, CLARK – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 2015