LAIF » News: Garbage świętuje 20-lecie istnienia zespołu

News: Garbage świętuje 20-lecie istnienia zespołu

Garbage będzie świętować 20 rocznicę istnienia zespołu w wielkim stylu. Wyruszają w trasę „20 Years Queer Tour” po Stanach Zjednoczonych.

W trakcie występów na żywo formacja zaprezentuje po raz pierwszy wszystkie utwory z debiutanckiego krążka „Garbage”. Oto video, które zapowiada trasę:

 

 

„Zespół Garbage powstał z wyjątkowych elementów i w nietypowych warunkach, dlatego sukces naszej pierwszej płyty był dla nas szokiem. Tak samo jesteśmy zaskoczeni faktem, że po tylu latach nadal istniejemy. Z ogromnym entuzjazmem podchodzimy do zbliżającej się trasy. Duża część naszego życia została uwieczniona na debiucie. To album, który zajmuje szczególne miejsce w sercach naszych fanów, dzięki którym istniejemy tak długo. Nie możemy się doczekać. Ta trasa będzie jak jedna wielka eksplozja” – mówi Steve Marker.

 

!cid_image002_png@01D0A1DE (800x601)

Garbage, fot. mat. prasowe

 

15 sierpnia 1995 r. trafił na półki sklepowe pierwszy album zespołu Garbage zatytułowany po prostu „Garbage”, który okazał się wielkim przełomem w karierze formacji. Był to czas kiedy muzyka grunge zdominowała fale radiowe oraz kulturę mainstreamu. Charakterystyczne podejście do komponowania oraz produkcji, przeplatane elementami rocka, popu i muzyki elektronicznej przykuło uwagę zarówno krytyków jak i fanów na całym świecie. Na albumie znalazły się takie hity jak: „Vow”,  „Queer”,  „Stupid Girl” oraz „Only Happy When It Rains”. Krążek był notowany na brytyjskich i amerykańskich listach przebojów, otrzymał status multi-platyny oraz trzy nominacje do prestiżowej nagrody Grammy, w tym za „Najlepszy debiut” czy „Najlepszy utwór rockowy”. Płyta sprzedała się w nakładzie 4 mln egzemplarzy na całym świecie.

Jeszcze tego lata, w 20 rocznicę istnienia zespołu, ukaże się jubileuszowe wydanie albumu „Garbage”. Na specjalnej edycji znajdziemy zremasterowane utwory, nowe remiksy oraz nowe wersje piosenek, które nigdy wcześniej nie zostały wydane.

Zobacz też inne wydarzenia

17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL28.03.2015, WARSZAWA, PALLADIUM, FISZ EMADE TWORZYWO MAMUT