Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Gary Holldman z pierwszą EP-ką dla Otake Records

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Gary Holldman z pierwszą EP-ką dla Otake Records

Powrót do wytwórni Piotra Bejnara, remiks od legendy chicagowskiej sceny i eklektyzm gatunkowy – Gary Holldman bynajmniej nie stoi w miejscu. Rezydent poznańskiej Tamy i współtwórca labelu International Day Off wraca z EP’ką Spring 2004! 

fot: Bartosz Śrama / dofstudio

Na EP-kę składają się trzy utwory, które pokazują, że artysta nie ogranicza się do jednego kierunku na swojej muzycznej drodze. Choć producent znany jest ze swojej słabości do minimalistycznych form muzyki techno, Singlowe Kessy zostało oparte na klasycznym automacie perkusyjnym TR-808, kosmicznych padach i acidowej linii basowej oscylując wokół estetyki Detroit electro. Tytułowej kompozycji bliżej do techno z elementami Chicago house. Dwa premierowe nagrania dopełnia remix stworzony przez legendę chicagowskiej sceny undergroundowej, DJ Skulla. Amerykanin stojący za deckami od końca lat 80. wprowadził do oryginalnej kompozycji nową jakość, uzupełniając ją o charakterystyczne dla siebie rytmiczne tempo.

Spring 2004 to nie tylko ukłon w stronę bogatego dziedzictwa klubowego Detroit, ale też powrót Gary’ego Holldmana do wytwórni Otake Records prowadzonej przez Piotra Bejnara. Kolejny materiał producenta dołącza tym samym do bogatego katalogu labelu, w którym figuruje twórczość Oskara Szafrańca, AKME oraz Frivolousa.

Gary Holldman nagrywa i występuje już od ponad dekady. Pierwsze winyle wydał sumptem Relax2000 i Ware Records, ale w 2015 roku wraz z przyjacielem powołał do życia własną wytwórnię International Day Off, gdzie prezentował muzykę Jacka Sienkiewicza, Sebastiana Mullaerta i Michała Wolskiego. Utwory Holldmana znajdują się w selekcjach Svena Vätha, Âme i Kangding Ray, a on sam jest stałym rezydentem poznańskiego klubu Tama i kuratorem cyklu Rituals. Regularnie występuje także poza granicami Polski: można go usłyszeć w Paryżu, Tel Avivie albo Bangkoku.

 

Zobacz też inne wydarzenia

03.06.2015, SOPOT, KLUB SFINKS700, MOUNT KIMBIE/URBAN ZOO 22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves 24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL