Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Högni Egilsson wystąpi w Polsce

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Högni Egilsson wystąpi w Polsce

 
Na początku grudnia islandzki muzyk, multiinstrumentalista i wokalista – Högni Egilsson wyrusza w trasę koncertową po Polsce. Podczas kameralnych solowych występów zagra utwory zespołów GusGus i Hjaltalin w pięknych, surowych aranżacjach na gitarę i fortepian.

 

Hogni-Egilsson-a-Listahatid-2011 (1)

Högni Egilsson; fot. magg.is

 

Ten trzydziestoletni artysta jest prawdopodobnie jednym z najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych obecnie muzyków na Islandii. Jest jednym z członków popularnego zespołu GusGus, dla którego skomponował i zaśpiewał część utworów na dwóch ostatnich albumach „Arabian Horse” i „Mexico” oraz jeździł w trasy koncertowe po całym świecie. Hogni Egilsson jest również kompozytorem i wokalistą w 7 osobowym projekcie Hjaltalín, na którego koncie jest wiele nagród islandzkiego przemysłu muzycznego oraz współpraca z narodową orkiestrą symfoniczną.
 
Artysta tworzy także muzykę do sztuk teatralnych i filmów (m.in. Days Of Gray) oraz współpracuje z ludźmi odpowiedzialnymi za elektroniczny projekt Gluteus Maximus. Aktualnie Egilsson kończy pracę nad swoim solowym albumem. Jego unikalne podejście do kompozycji połączy 40 osobowy chór męski, orkiestrę smyczkową, elektronikę oraz charakterystyczny głos samego artysty tworząc przejmującą i bogatą w dźwięki całość.
 
„Gus Gus to elektronika, pełna basów i sampli muzyka taneczna. Hjaltalin jest 7 osobowym zespołem z rozbudowanym instrumentarium oraz dwojgiem wokalistów. Utwory obu tych zupełnie różnych zespołów powstawały jednak przede wszystkim w domowym zaciszu, przy pianinie, w salonie mojego cichego mieszkania. Chciałbym zaprezentować polskiej publiczności utwory, które napisałem właśnie w takiej intymnej postaci, która nadaje im zupełnie innego, mocno emocjonalnego wydźwięku.” – Högni Egilsson
 
07.12 Wrocław – Stary Klasztor

08.12 Katowice – SARP

09.12 Kraków – Alchemia

10.12 Łódź – Tektura Kawa & Bistro

11.12 Warszawa – Miłość Kredytowa 9

12.12 Sopot – Zatoka Sztuki

13.12 Poznań – Salony

 

 

 

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

24-26.07.2015, PŁOCK, AUDIORIVER FESTIVAL 4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin 7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival