LAIF » NEWS: HOLIDAY 80 z klubowymi reedycjami polskiej muzyki pop

NEWS: HOLIDAY 80 z klubowymi reedycjami polskiej muzyki pop

 
Polska scena taneczna wzbogaciła się w ubiegłym roku o nowy projekt producencki: Holiday 80. Duet stworzyło dwóch DJ-ów działających na krajowej scenie w naszym kraju od wielu lat (wciąż pozostają anonimowi, ale to ogniwo łączące Warszawę i Trójmiasto) i wpisało się natychmiast w odnoszący sukcesy trend reedycji klasyków polskiej muzyki popularnej wzbogacając je o taneczny groove.
 
Tekst: Artur Wojtczak
 

13321257_10154191871081354_943289086_o

mat. prasowe


 
Pierwsze nagrania Holiday 80 błyskawicznie znalazły swego wydawcę – amerykański label Whiskey Disco specjalizujący się w disco, cosmic-boogie czy właśnie re-editach.
 
Wiosną 2015 ukazała się debiutancka EP-ka pt. „Hotel Victoria”, który to tytuł nawiązywał do ikonicznego w latach 80. symbolu luksusu jakim był właśnie ten warszawski hotel (toczyła się w nim akcja wielu filmów sensacyjnych czy powieści kryminalnych). Winyl zawierał nowe wersje piosenek zespołu Kombi , Krystyny Prońko, Krzysztofa Krawczyka i Ewy Bem.
 

 
16 czerwca tego roku miejsce premiera drugiego wydawnictwa duetu: Mokotuff EP, na której znajdziecie reinterpretacje utworów Haliny Frąckowiak, Zdzisławy Sośnickiej, Skaldów czy kultowego kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Utanecznienie tych klasyków (posłuchajcie funky-house’owo brzmiących „Małych Jezior” z przefiltrowanym wokalem Haliny Frąckowiak!) daje im nowe życie na parkietach klubów Polski i całego świata . Płyta już w dystrybucji analogowej i cyfrowej m.in. na Juno, deejay.de czy via PhonicaRecords.com
 
Po serii sukcesów The Very Polish Cut Outs, Ptaków i Warsona / Tru:Funk, Ptaków, cieszymy się ze świeżego spojrzenia na Holiday 80 na polską muzykę lat 80.
 

 

Zobacz też inne wydarzenia

21.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, JUNGLE31.07.2015, Warszawa, Stacja Mercedes, Patrick The Pan15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL