LAIF » NEWS: HOLIDAY 80 z klubowymi reedycjami polskiej muzyki pop

NEWS: HOLIDAY 80 z klubowymi reedycjami polskiej muzyki pop

 
Polska scena taneczna wzbogaciła się w ubiegłym roku o nowy projekt producencki: Holiday 80. Duet stworzyło dwóch DJ-ów działających na krajowej scenie w naszym kraju od wielu lat (wciąż pozostają anonimowi, ale to ogniwo łączące Warszawę i Trójmiasto) i wpisało się natychmiast w odnoszący sukcesy trend reedycji klasyków polskiej muzyki popularnej wzbogacając je o taneczny groove.
 
Tekst: Artur Wojtczak
 

13321257_10154191871081354_943289086_o

mat. prasowe


 
Pierwsze nagrania Holiday 80 błyskawicznie znalazły swego wydawcę – amerykański label Whiskey Disco specjalizujący się w disco, cosmic-boogie czy właśnie re-editach.
 
Wiosną 2015 ukazała się debiutancka EP-ka pt. „Hotel Victoria”, który to tytuł nawiązywał do ikonicznego w latach 80. symbolu luksusu jakim był właśnie ten warszawski hotel (toczyła się w nim akcja wielu filmów sensacyjnych czy powieści kryminalnych). Winyl zawierał nowe wersje piosenek zespołu Kombi , Krystyny Prońko, Krzysztofa Krawczyka i Ewy Bem.
 

 
16 czerwca tego roku miejsce premiera drugiego wydawnictwa duetu: Mokotuff EP, na której znajdziecie reinterpretacje utworów Haliny Frąckowiak, Zdzisławy Sośnickiej, Skaldów czy kultowego kompozytora Andrzeja Korzyńskiego. Utanecznienie tych klasyków (posłuchajcie funky-house’owo brzmiących „Małych Jezior” z przefiltrowanym wokalem Haliny Frąckowiak!) daje im nowe życie na parkietach klubów Polski i całego świata . Płyta już w dystrybucji analogowej i cyfrowej m.in. na Juno, deejay.de czy via PhonicaRecords.com
 
Po serii sukcesów The Very Polish Cut Outs, Ptaków i Warsona / Tru:Funk, Ptaków, cieszymy się ze świeżego spojrzenia na Holiday 80 na polską muzykę lat 80.
 

 

Zobacz też inne wydarzenia

7-9.07.2015, Katowice, OFF Festival18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem10.06.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ, SLOW MAGIC