LAIF » NEWS: Jamie Woon, Dubfire: live Hybrid i wielu innych na Audioriver 2016

NEWS: Jamie Woon, Dubfire: live Hybrid i wielu innych na Audioriver 2016

 

Festiwal Audioriver po raz kolejny ogłasza i po raz kolejny pokazuje, że zależy mu na unikalności programu. W ostatni weekend lipca czeka nas bowiem pierwszy w Polsce występ Jamiego Woona po tym, jak jesienią wydał swoją ostatnią płytę, pierwsza okazja, by w naszym kraju zobaczyć Dubfire’a w wersji live, pierwszy polski występ Blawana i Surgeona jako Trade live oraz polska premiera nowego audiowizualnego spektaklu Dangera. A to przecież nie wszystko, bo do składu dołączyli także Nu:Tone & Logistics, Ilario Alicante, Octave One live oraz Mefjus.
 

Jamie Woon

Jamie Woon, fot. mat. prasowe


 

Jamie Woon przyjeżdża na Audioriver w doskonałym momencie – to doświadczony muzyk, który niedawno wydanym albumem „Making Time” potwierdził, że świetnie przyjęty debiut „Mirrorwriting” nie był przypadkiem. Na nowej płycie mamy takie kompozycje, jak „Sharpness” czy „Celebration”, które spokojnie mogą konkurować z „Night Air” i „Lady Luck”, czyli przebojami z poprzedniego krążka. „To dość spokojna propozycja jak na Audioriver, ale i nie pierwsza taka w historii festiwalu. Od zawsze uważaliśmy, że nie samym tańcem i skakaniem w piasku człowiek żyje.” – mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver.
 


 

Kolejne propozycje są już jednak zdecydowanie do tańczenia, ale nie tylko, bo także i do oglądania. Kilku z ogłoszonych dziś artystów przyjedzie do Płocka z dedykowanymi, wizualnymi spektaklami. Pierwszą z tych gwiazd jest jeden z liderów światowej sceny techno, Dubfire, który w naszym kraju grał parokrotnie jako DJ, ale nigdy w wersji live, czyli prezentując wyłącznie własne produkcje. Zmieni się to teraz za sprawą Audioriver. Z kolei francuski mistrz electro, Danger, grał już live act w Płocku w 2012 roku i koncertował potem po Polsce z podobnym spektaklem. Jednakże w wersji, która czeka nas teraz, jeszcze go w naszym kraju nie było. Artysta zaprezentuje zupełnie nowe show.
 


 

 

Audioriver ze względu na swoją skalę i pozycję, ma także możliwość sprowadzania projektów specjalnych – często niedostępnych dla większości klubów. Tak będzie i w tym roku w przypadku wspólnego występu dwóch gigantów mocnego i mrocznego techno, Blawana i Surgeona, którzy przy wybranych okazjach grają ze sobą jako Trade.
 


 

Także w duecie, ale już drum & bassowym, na nadwiślańskiej plaży zaprezentują się przedstawiciele słynnej oficyny Hospital Records, Nu:Tone i Logistics. Za tymi pseudonimami stoją bracia Dan i Matt Gresham, którym zdarza się także produkować wspólnie jako Nu:Logic. Pierwszy z nich ma na koncie już cztery albumy i takie hity, jak „Shine In” czy „Tides”. Drugi albumów wydał już sześć i znajdziemy na nich takie utwory, jak „The Trip” czy „Thunder Child”.
 


 

Także drum & bass, ale w bardziej szorstkiej i brutalnej odmianie zaprezentuje Austriak Mefjus, który – choć na koncie ma tylko jeden album – jest uznawany za jednego z innowatorów gatunku.
 


 

Wracając do techno, dzisiejsze ogłoszenie zamykamy DJ-skim występem Ilario Alicante oraz ikoną Detroit – Octave One. Pierwszy z wymienionych artystów to członek rodziny Cocoon, czyli wytwórni Svena Vätha. Z kolei Octave One to pięciu produkujących braci, z których dwóch występuje na żywo i robi to piekielnie dobrze, co potwierdza 8. miejsce na liście najlepszych live actów 2015 roku wg czytelników portalu Resident Advisor. Rok temu bracia wydali świetny album „Burn It Down”, potwierdzając, że Octave One nie skończyło się na legendarnym utworze „Black Water”.
 


 

11. edycja festiwalu Audioriver odbędzie w Płocku w dniach 29-31 lipca 2016, a karnety dwudniowe i trzydniowe dostępne są w sprzedaży w salonach Empik w całej Polsce oraz na audioriver.ebilet.pl. Przed festiwalem, 2 kwietnia w Gdańsku odbędzie się z kolei VI Konferencja Muzyczna Audioriver, a w Sopocie After Party z udziałem Black Coffee. Więcej o tych wydarzeniach znajdziesz na audioriver.pl.

Zobacz też inne wydarzenia

20.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, CLARK – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 201522.03.2015, Warszawa, Klub Mózg, Pierwszy Warszawski Salon Ambientu20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka