Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Janus Rasmussen solo i jako Kiasmos DJ SET w Polsce

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Janus Rasmussen solo i jako Kiasmos DJ SET w Polsce

1/2 duetu Kiasmos Janus Rasmussen wystąpi jesienią w Polsce czterokrotnie! We Wrocławiu i Poznaniu usłyszymy KIASMOS dj set, a w Warszawie i Sopocie artysta zaprezentuje solowy materiał. 

Zdjęcie: mat. prasowe

Janus Rasmussen (KIASMOS) LIVE + Apparde / 11.10 / Miłość
https://www.facebook.com/events/475437919679658/ 

Janus Rasmussen (KIASMOS) LIVE + Apparde / 12.10 / Sfinks
https://www.facebook.com/events/2181622298801909/ 

Kiasmos DJ SET / Pralnia / 29.11
https://www.facebook.com/events/376582013235464/
Kiasmos DJ SET / TAMA / 30.11
https://www.facebook.com/events/747959562325405/ 

Rozpoczął swoją karierę w electropopowym zespole Bloodgrup, ale zdobył uznanie szerszej publiczności, łącząc szyki z kompozytorem Ólafurem Arnaldsem. Pochodzący z Wysp Owszych Janus Rasmussen od dziesięciu lat współtworzy popularną formację Kiasmos, jednak dopiero niedawno zdecydował się na wydanie solowego, w pełni autorskiego materiału. Płyta Vin, która ukazała się w marcu tego roku nakładem należącego do Christiana Loefflera labelu Ki Records, to wypadkowa jego niczym nieskrępowanych, artystycznych poszukiwań. Prezentowane wcześniej na licznych DJ setach utwory trudno zaszufladkować. Nie chciałem, żeby wszystko na tej płycie było piękne. Chodziło mi o to, żeby niektóre kawałki brzmiały surowo – tłumaczył muzyk. Dość powiedzieć, że jego cel został osiągnięty: krążek to emanacja nieoczywistej, mieniącej się różnymi barwami i uciekającej od wszelkich schematów elektroniki. Dzięki dźwiękom Twoja głowa może pójść w takim kierunku, jakim tylko chce – stwierdził Rasmussen po tym, jak jego wydawnictwo ujrzało światło dzienne. Na Kredytowej z pewnością doświadczymy tego w całej rozciągłości.

Solowe występy Janusa w Warszawie i Sopocie supportować będzie jego kolega z wytwórni (Ki Records należącej do Christiana Loefflera). Dorastający na wyspie Uznam producent na scenie posługuje się pseudonimem Aparde. Artysta, któremu początkowo stylistycznie było najbliżej do Deftones czy Radiohead, po przyjeździe do Berlina szybko zafascynował się muzyką klubową. Po eksploracjach tamtejszej sceny okazało się, że najbardziej interesują go klimatyczne, przepełnione emocjami i minimalistyczne brzmienia. Niemieckiego DJ-a szybko doceniło środowisko dziennikarzy oraz promotorów. Mimo młodego wieku ma on na koncie wydawnictwa w takich labelach jak Stir vor Talent Olivera Koletzkiego czy Traum Schallplaten. W 2017 roku Aparde wydał debiutancką, świetnie przyjętą płytę „Glass” i to właśnie ją usłyszymy na żywo już w październiku.

 

Zobacz też inne wydarzenia

18.05.2015, Warszawa, Klub Pardon, To Tu, Glissando #26 Soundscape Spotkanie + Kocert Duy Geborg 18.06.2015, WARSZAWA, Pardon, To Tu, Jozef van Wissem 4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin