Hej, informujemy ze magazyn Laif jest obecnie na sprzedaż.
Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: ola@laif.pl lub przez naszego FB

LAIF » NEWS: Jean-Michel Jarre – „E-Project”

Hi, Laif magazine is for sale.
If you are interested , please  contact via email : ola@laif.pl
or send us PM on our FB .

NEWS: Jean-Michel Jarre – „E-Project”

Nowa płyta Jean-Michel Jarre’a, o roboczym tytule „E-Project”, jest już dostępna w przedsprzedaży. Jej oficjalna premiera planowana jest na 16 października 2015.

 

JMJARRE photo

Jean-Michel Jarre/fot. mat.prasowe

 

W swoim najnowszym projekcie JMJ chciał przedstawić kilka dekad muzyki elektronicznej. Do współpracy zaprosił ściśle wyselekcjonowaną grupę  artystów reprezentujących różne pokolenia, z którymi Jarre czuje szczególną nić porozumienia na płaszczyźnie muzycznej. Na krążku znalazło się aż 16 kolaboracji, w tym z M83, Tangerine Dream, Gesaffelstein i 3D z Massive Attack.

 


 

Jarre o projekcie: „Chciałem opowiedzieć historię muzyki elektronicznej na podstawie własnych przeżyć i z mojego punktu widzenia – od momentu kiedy zaczynałem, aż po dziś dzień.  Dlatego postanowiłem współpracować z całym wachlarzem artystów, którzy bezpośrednio lub pośrednio, w czasie kiedy przez ostatnie cztery dekady tworzyłem muzykę elektroniczną, byli związani z tym gatunkiem. Zaprosiłem ludzi, których podziwiam za ich szczególny wkład w ten gatunek muzyczny, którzy są dla mnie inspiracją, ale także takich, których brzmienie jest rozpoznawalne. Na początku nie miałem pojęcia, jak ten projekt będzie wyglądał, ale jestem zaszczycony faktem, że wszyscy których zaprosiłem do współpracy, przyjęli moje zaproszenie.”

Demowe wersje każdego z utworów zostały skomponowane i wyprodukowany przez Jarre’a indywidualnie pod każdego z zaproszonych gości. Z kolei ich rola polegała na dodaniu swojego wyjątkowego styly i ducha do każdego nagrania, tworząc w ten sposób spójny projekt.

Pierwszym ujawnionym kawałkiem zapowiadającym płytę był Conquistador – utwór nagrany ze zdobywającym coraz większą popularność francuskim producentem Gesaffelstein. Od tamtego czasu Jean-Michele Jarre co jakiś czas raczył swoich słuchaczy nowymi utworami – z niemieckimi pionierami muzyki elektronicznej Tangerine Dream „Zero Gravisy”, francuskim wykonawcą M83 „Glory” oraz 3D, czyli Robertem Del Naja z Massive Attack „Watching You”. Oprócz nich do współpracy zaprosił jeszcze 12 innych artystów, a każdy z nich przedstawiany będzie osobiście przez Jean-Michel Jarre’a poprzez filmiki opisujące historię powstawania poszczególnych utworów z płyty.

Fani Jean-Michel Jarre’a już teraz mogą zamówić w przedsprzedaży ekskluzywny, numerowany boxset z autografem JMJ, możliwość zamówienia TUTAJ. Płyta dostępna jest teraz również w wersji cyfrowej, m.in.  TUTAJ.

Zobacz też inne wydarzenia

13.06.2015, WROCŁAW, WOODED FESTIVAL 4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin 22-23.06.2015, Poznań, Warszawa, Nothing But Thieves