LAIF » NEWS: Keith Richards wydaje pierwszy solowy album od ponad 20 lat

NEWS: Keith Richards wydaje pierwszy solowy album od ponad 20 lat

Nowy album o nazwie „Crosseyed Heart” będzie zawierał 15 utworów z najwyższej muzycznej półki – nic w tym dziwnego biorąc pod uwagę fakt, że Richards to jeden z największych talentów XX wieku. Na krążku będzie można usłyszeć nie tylko rock, ale również reggae, country czy też blues. Premiera 18 września 2015.

Rolling Stones Publicity Photo 6 (Keith)

Keith Richards/ fot. mat. prasowe

Pierwszy singiel z płyty, pod bardzo dobrze zapowiadającym się tytułem „Trouble” ukaże się 17 lipca. Po kawałku można spodziewać się wciągających gitarowych brzmień. Gitara elektryczna, basowa, akustyczna i wokal – Richards bierze wszystko na swoje barki. No może prawie wszystko, bo z pomocą przyjdą dawni przyjaciele Keitha – Steve Jordan na perkusji, gitarzysta Waddy Wachtel i Bernard Fowler w chórkach. Piosenka została napisana przez Keitha i Steve’a Jordana.
„Miałem niezły ubaw ze Steve’m i Waddy’m przy nagrywaniu tej płyty” – komentuje Richards -„ Nie ma nic lepszego od pracy w studio nagraniowym, nie mając pojęcia co z tej pracy wyniknie!” Jeśli szukacie kłopotów (gra słowna z tytułem singla), to właśnie je znaleźliście!”

Keith Richards wydał wcześniej dwa solowe albumy – „Talk Is Cheap” w 1988 roku i „Main Offender” w 1992.

 

 

Zobacz też inne wydarzenia

12.09. 2015, Warszawa, Nocna Masa Imprezowa28.03.2015, WARSZAWA, PALLADIUM, FISZ EMADE TWORZYWO MAMUT20.03.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, CLARK – BEFORE FESTIWAL TAURON NOWA MUZYKA 2015