LAIF » NEWS: Kolejna runda artystów Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

NEWS: Kolejna runda artystów Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

 
Przedstawiamy kolejnych artystów trzeciej edycji Red Bull Music Academy Weekender Warsaw. Do grona wykonawców, których usłyszymy podczas festiwalu dołączają: Brodka z warszawską premierą projektu Clashes, Ibeyi, Miss Red vs The Bug oraz DJ Paypal.
 

BRODKA CLASHES

Brodka Clashes, fot. mat. prasowe


 
Grono artystów trzeciej edycji Red Bull Music Academy Weekender Warsaw zasila mocna selekcja muzycznych osobowości. Sobota, 21 maja to niezwykły powrót wielkiej nieobecnej polskiej sceny. Brodka wystąpi z warszawską premierą projektu Clashes, towarzyszącego jej nowemu albumowi o tym samym tytule. Po kilku latach wydwaniczej przerwy i intensywnej pracy artystka powraca w świeżej odsłonie z albumem i jego koncertową interpretacją w bogatych aranżacjach. O tym, jakie inspiracje piosenkarka przywiozła z sesji nagraniowych w Los Angeles, przekonamy się na żywo już w maju!
 
IBEYI

Ibeyi, fot. mat. prasowe


 
Sobotnią reprezentację utalentowanych kobiet na scenie wzmocni duet Ibeyi, który tworzą dwie siostry bliźniaczki Lisa-Kaindé Diaz i Naomi Diaz. Łączą nowoczesny soul, jazz z tradycyjną muzyką kubańską, i nigeryjską tradycją pieśni Yoruba. Ich pasję docenił sam Gilles Peterson, który podczas tegorocznych World Wide Awards wyróżnił siostry nagrodą “Session Of the Year”. Ibeyi wystąpią w Polsce po raz pierwszy.
 
MISS RED

Miss Red, fot. mat. prasowe


 
Miss Red to energetyczna MC z Izraela, która porwała słuchaczy i krytyków swoim mixtapem ‘Murder’. Na Red Bull Music Academy Weekender stawi się w duecie z samym The Bug, szarą eminencją świata dubowej elektroniki, obecnym na scenie od kilkunastu lat, znanym z wielu projektów, między innymi – King Midas Sound. Podczas występu MISS RED VS THE BUG w sobotę 21 maja, energetyczny, zadziorny rap w połączeniu z beatem i basem, może okazać się mieszanką wybuchową.
 
DJ PAYPAL

DJ PayPal, fot. mat. prasowe


 
W piątek, 20 maja, temperaturę i częstotliwość podniesie DJ Paypal – tajemniczy uczeń chicagowskiej szkoły połamanej muzyki tanecznej. Operujący w obszarach juke i footwork producent zdołał stworzyć swój własny, unikalny styl – w jego produkcjach, melodie mają tak samo duże znaczenie, jak dynamika. Artysta związany z założonym przez legendarnego DJ’a Rashad’a kolektywem Teklife ma na koncie płyty w wytwórniach takich jak Brainfeeder i LuckyMe, a także prowadzi własny label – Mall Music.
 
Red Bull Music Academy Weekender to podróżujący po świecie miejski festiwal, serwujący najciekawszą selekcję muzycznych odkryć. Między 19 a 22 maja w Warszawie zaprezentuje się ponad 30 artystów, z mocną reprezentacją Polski, w unikalnych kolaboracjach oraz premierowych odsłonach. Poza nowo ogłoszonymi nazwiskami, podczas 4 dni festiwalu w Pałacu Kultury i Nauki wystąpią: Swindle Live Band, Robot Koch, RP Boo, Sevdaliza, Małpa Live Band. Festiwal otworzy koncert Lado Abc & U Know Me: Uncovered, a zamknie Wojtek Mazolewski Big Bang z gościnnym udziałem legendy jazzu – Zbigniewa Namysłowskiego. Bilety 2-dniowe oraz 1-dniowe na poszczególne dni festiwalowe oraz Koncert Otwarcia i Koncert Zamknięcia cały czas dostępne są w sprzedaży internetowej i stacjonarnych punktach sieci Eventim.
 
RED BULL MUSIC ACADEMY WEEKENDER WARSAW
 
19 maja 2016
Koncert Otwarcia – Lado ABC x U Know Me: Uncovered
(w składzie: Jerz Igor, Sonar, J=J, Daniel Drumz, Mr Krime, Pictorial Candi, Envee Ensemble, Der Father, RYSY, Baaba, Sotei, Lomi Lomi, Night Marks Electric Trio)
miejsce: Teatr Dramatyczny
 
20 – 21 maja 2016
Brodka Clashes / Ibeyi / Miss Red vs The Bug / Dj Paypal
Swindle Live Band, Robot Koch, Sevdaliza, RP BOO, Małpa Live Band
miejsce: Pałac Kultury i Nauki
 
22 maja 2016
Koncert Zamknięcia – Wojtek Mazolewski Big Bang feat. Zbigniew Namysłowski
miejsce: Teatr Studio

 

 

Bilety na festiwal możecie kupić TUTAJ
 
Więcej informacji o festiwalu TUTAJ

Zobacz też inne wydarzenia

12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO10.06.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ, SLOW MAGIC20-23.08.2015, Katowice, Tauron Nowa Muzyka