LAIF » NEWS: Kolejni artyści Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

NEWS: Kolejni artyści Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

 
Poznaliśmy kolejnych artystów trzeciej edycji Red Bull Music Academy Weekender Warsaw. Jessy Lanza, Samiyam, duet Pev + Kowton, Jacek Sienkiewicz oraz Good Paul dołączają do grona muzyków, którzy pomiędzy 19 a 22 maja zagrają w Pałacu Kultury i Nauki.

 

Danny Brown performs at the RBMA Weekender in Warsaw, Poland on June 7th, 2014 // Kin Marcin/Red Bull Content Pool // P-20140607-00211 // Usage for editorial use only // Please go to www.redbullcontentpool.com for further information. //

Danny Brown podczas RBMA Weekender Warsaw, fot. Marcin Kin/ mat. prasowe

 

Do lineup’u składającego się z najciekawszych osobowości i muzycznych odkryć dołączają artyści światowej i lokalnej sceny elektronicznej. Jessy Lanza to producentka i wokalistka z Ontario łącząca zimne, elektroniczne brzmienie ze zmysłowym wokalem. Jej współpraca produkcyjna z Jeremy Greenspan’em z Junior Boys przyniosła świetnie odebrany przez krytykę debiutancki album i singiel „Pull My Hair Back”, który podbił serca recenzentów z całego świata. Współpracowała z takimi artystami jak DJ Spinn czy Morgan Geist oraz ma na koncie trasę koncertową z Cut Copy. Związana jest z kształtującą brzmienia przyszłości wytwórnią Hyperdub. Na początku stycznia wypuściła singiel ‚Oh No’: ‚It Means I Love You’ zapowiadający jej kolejny album, który ukaże się w maju. Na Red Bull Music Academy Weekender zaprezentuje na scenie świeży materiał!

 

Jessy_Lanza_creditholliepocsai

Jessy Lanza, Hollie Pocsai, fot. mat. prasowe


 
Kolejna propozycja to występ Samiyam’a – jednego z pierwszych i najciekawszych artystów, jakiego wydała żywiołowa scena beatowa Los Angeles. Związany jest z kultowym Stones Throw Records, wspomnianym Hyperdub’em, czy prowadzony przez Flying Lotusa – Brainfeeder.’em. Samiyam wynosi producencką sztukę na nowy poziom, jednocześnie trzymając się stylistyki wypracowanej w kalifornijskiej szkole. Na Red Bull Music Academy Weekender przyjedzie zaraz po premierze najnowszego albumu, który w kwietniu ukaże się nakładem Stones Throw.

 

 

Pev + Kowton, duet sceniczny dwóch działających solowo DJ’ów i producentów z Bristolu zapewni na Red Bull Music Academy Weekender Warsaw solidną porcję brytyjskiej muzyki basowej. Pev, mający na koncie karierę promotorską, ze sceny dubstepowej wyewoluował w stronę UK Techno. Teraz jest jednym z artystów kształtujących jej brzmienie. Po latach współpracy z wytwórniami Hessle Audio i Honest Jones, producent skupił się na rozwoju własnego labelu – Livity Sound, który prowadzi wspólnie z Kowton’em i Asusu. Kolektyw Pev + Kowton zaprezentuje na festiwalu live łączący UK techno z house, muzyką basową.

 

Jacek_Sienkiewicz

Jacek Sienkiewicz, fot. mat. prasowe


 
Jacek Sienkiewicz to jeden z czołowych artystów i twórców polskiej sceny elektronicznej. Karierę zaczynał jako DJ grający na undergroundowych warszawskich imprezach elektronicznych. Teraz jest rozpoznawalnym na całym świecie producentem i wydawcą. Ma na koncie ponad 40 winylowych wydawnictw, a jego muzkę gra superliga światowej elektroniki – Richie Hawtin, Sven Väth czy Ricardo Villalobos. Znany z inspiracji brzmieniami Detroit techno i Chicago acid house artysta stworzył przez lata swój własny, niepowtarzalny sound, łączący mocny beat z dźwiękowymi krajobrazami. Od lat prowadzi cenioną wytwórnię Recognition.
 
Good_Paul

Good Paul, fot. mat. prasowe


 
Good Paul ma na koncie kilkanaście lat za deckami, które dały mu techniczne umiejętności i przemyślaną, unikalną selekcję. W swoich setach prezentuje przekrój gatunków od wgniatających basowych brzmień po house i garage. Jest też założycielem zespołu FORS, który tworzy muzykę z pogranicza house, jazz i techno. Należy do grona producentów związanych z nowo powstałą wytwórnią MOST – sub-labelem Prosto dedykowan muzyce elektronicznej. Taka selekcja artystów przekonuje, że na Red Bull Music Academy Weekender Warsaw nie zabraknie najświeższych brzmień i mocnej, tanecznej energii.

 

Resztę artystów Red Bull Music Academy Weekender Warsaw 2016 znajdziecie tutaj
Więcej informacji o festiwalu oraz biletach:
www.redbull.pl/weekender

Zobacz też inne wydarzenia

21.05.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, Sóley12.04.2015, WARSZAWA, KLUB BASEN, VOO VOO16-20.06.2015, Oświęcim, Life Oświęcim Festival