LAIF » NEWS: Kulturalne techno – Taste The East 2015

NEWS: Kulturalne techno – Taste The East 2015

Taste The East 2015 (28-29 sierpnia), czyli pierwsze w historii spotkania promotorów i artystów sceny techno z Europy środkowej, wschodniej i krajów Partnerstwa Wschodniego w ramach konferencji i wypełnionych muzyką after-parties. Up To Date Festival i Technosoul kontynuuje wspieranie współpracy i wspólnych poszukiwań na tym polu. A to wszystko w Białymstoku. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

 

TTEAST-plakat-net-timetable

 

Wschód Kultury to przedsięwzięcie związane z Up to Date Festival i wydawnictwem Technosoul, odbywające się w Białymstoku od 2013r. Od samego początku projekt ma na celu rozwój współpracy między środowiskami scen muzyki elektronicznej z Polski i krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Początkowo przyjął formę corocznych imprez muzycznych, łącząc line-upy krajów wschodnich z zachodnimi krajami, jak również właczajac w działania legedarnych artystów gatunku (np. Egyptian Lover czy Vatican Shadow).

Doświadczenie zdobyte przy organizacji festiwalu, liczne udziały w imprezach techno i ambientalnych w Polsce, Ukrainie, Czechach, Białorusi i na Litwie doprowadziły do eksploracji obszarów wzajemnych zainteresowań, gdzie do tej pory szersza współpraca była praktycznie niewidoczna. Przyszedł czas, aby rozpocząć dyskusję nad poprawą obecnej sytuacji.

Zobacz też inne wydarzenia

15.05.2015, WARSZAWA, KURORT NAD WISŁĄ, PAULA & KAROL25.04.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, FLIRTINI & RIMMEL GANG: FKJ (LIVE)27.06.2015, Warszawa, Cafe Kulturalna, Crocodiles