LAIF » NEWS: Leftfield, Sven Väth, Four Tet i więcej drum & bassu na Audioriver 2016

NEWS: Leftfield, Sven Väth, Four Tet i więcej drum & bassu na Audioriver 2016

 

Festiwal Audioriver ogłasza kolejne jedenaście gwiazd, które w ostatni weekend lipca wystąpią na plaży w Płocku. Na ich czele są takie legendy elektroniki, jak Leftfield, ikona techno Sven Väth, mistrz eksperymentów Four Tet, Shackleton z nowym projektem Powerplant, a także Calyx & TeeBee, Dillinja, Dub Phizix & Strategy, Sterac aka Steve Rachmad oraz Jaguar Skills. Organizatorzy ogłaszają też, że w tym roku będzie więcej drum & bassu niż kiedykolwiek, ponieważ obie noce w Last.fm Hybrid Tent zostaną oddane właśnie tej muzyce.
 

Zrzut ekranu 2016-02-17 o 22.27.39

Four Tet. fot. mat. prasowe


 
Leftfield to pierwotnie duet tworzony przez Neila Barnesa i Paula Daleya, który swoim debiutanckim albumem „Leftism” wydanym w 1995 roku na zawsze zapewnił sobie miejsce w historii muzyki alternatywnej. Cztery lata później przyszła płyta „Rhythm And Stealth”, na której znalazł się choćby świetny numer „Dusted” z Roots Manuvą na wokalu. W 2002 roku duet zaprzestał działalności, ale to nie był koniec Leftfield. Osiem lat później Neil reaktywował samodzielnie ten projekt i ruszył w trasę z innymi muzykami. Z kolei w 2015 roku wydał fantastyczny album „Alternative Light Source”, z którym obecnie koncertuje. Na scenie w Płocku zobaczycie kilkuosobowy zespół oraz dedykowaną instalację wizualną.
 

 
 

Kolejna ogłoszona dziś legenda na scenę weszła jeszcze wcześniej niż Leftfield. Sven Väth rozpoczął swoją karierę w 1981 roku, a w 2014 roku obchodził 50. urodziny, które świętował z – bagatela – dwunastoma tysiącami ludzi. To jeden z pionierów i filarów techno oraz szalenie charyzmatyczna postać, która nie przestaje zaskakiwać.
 

 
 
Wielką sławą i szacunkiem wśród fanów nie tylko muzyki elektronicznej cieszy się także Kieran Hebden aka Four Tet, którego wymykająca się szufladkom twórczość nieustannie ewoluuje. Od debiutanckiego albumu „Dialogue” wydanego w 1999 roku wypuścił już osiem płyt, a ostatnią „Morning/Evening” latem 2015. Współpracował z Burialem, Thomem Yorkiem, remiksował m.in. Aphex Twina, Ellie Goulding i Lanę Del Rey. Co ważne, jest nie tylko genialnym producentem, ale też wyjątkowym DJ-em i właśnie z takim występem przyjedzie w lipcu do Płocka.
 

 
 

Synonimem eksperymentowania z elektroniką jest także Sam Shackleton, który porusza się gdzieś między dubstepem i techno. Polska publiczność zna go doskonale, bo występował tu kilkakrotnie, ale nigdy wcześniej jako Powerplant. „Projekt inaugurację miał na prestiżowym berlińskim festiwalu Atonal poza marnym nagraniem komórką, nie ma próbek tej muzyki w internecie” – mówi rzecznik Audioriver, Łukasz Napora. „Coś jednak o niej wiemy: do Shackletona na scenie dołączą zawodowi muzycy, którzy tchną mnóstwo życia w elektronikę artysty, grając m.in. na bębnach czy ksylofonie. Nie możemy się doczekać, by usłyszeć, co tak naprawdę sprowadziliśmy (śmiech).”
 

 
 

I tak, w dzisiejszym festiwalowym ogłoszeniu znajdziemy dwa duety i dwóch artystów solowych. Są to: CalyxTeeBee,  Dub Phizix, Strategy, Dillinja, oraz Jaguar Skills, który z powodów zdrowotnych nie mógł dotrzeć rok temu do Płocka.
 

 
 

Na koniec, bardzo wszechstronny i uznany DJ i producent z Holandii, czyli Steve Rachmad, który do Płocka przyjedzie jako STERAC. O ile pod prawdziwym nazwiskiem wydaje w takich labelach, jak Get Physical czy Rejected, tak pod tym pseudonimem kryje się bardziej mroczna i techniczna postać, której utwory spotkamy w oficynach typu Klockworks czy Delsin.
 

 
 

Dotychczas ogłoszeni artyści Audioriver 2016 to: Sigma live, Gesaffelstein, Gorgon City live, Frederic, Robinson live, Recondite live, Scuba, Vrilski live.
 
Karnety dostępne są w salonach Empik w całej Polsce oraz na http://audioriver.ebilet.pl
 
11. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 29-31 lipca 2016 r.

Zobacz też inne wydarzenia

25.04.2015, WARSZAWA, MIŁOŚĆ KREDYTOWA 9, FLIRTINI & RIMMEL GANG: FKJ (LIVE)17.08.2015, Warszawa, Plac Defilad, Shamir4.07.2015, Sopot, Zatoka Sztuki, Skin